darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Rümeysa'nın ameliyatı için 150 bin lira gerekiyor

Adem-Nuran Cüce çiftinin 2 çocuğundan biri olan 7'nci sınıf öğrencisi Rümeysa'nın hastalığı 2015 yılında ortaya çıktı. Baraka görünümünde tek odalı bir yerde yaşayan aile, kızlarının sağlığına kavuşması için hastaneleri dolaşmaya başladığında, nadir görülen bir hastalığın pençesinde olduğunu öğrendi. Hiçbir işi olmayan ve günlük işlerde çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan baba Adem Cüce, kızının 2 yıl önce konuşamama, tutukluk, yürüme zorluğu, unutkanlık ve algı yetersizliği rahatsızlığının teşhisini şöyle anlattı: 

"Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Nöroloji bölümüne götürdük. Doktor, 25 milyonda bir görülen ve Japonya’da sigara dumanı adı verilen 'Moyamoya’ hastalığına yakalandığını ve acil ameliyat edilmesi gerektiğini, ölüm riski bulunduğunu söyledi. Kızımın rahatsızlığı Türkiye’de sadece 4 kişide görülmüş. Bu nedenle acil ameliyat olması gerekiyor. Artık okuluna gidemez oldu. Hastalığı ilerleme aşamasına geldi. Kısa sürede ameliyat edilmesi gerekiyor.'

AMELİYAT MASRAFI 150 BİN TL

Kızının tedavisini üstlenecek maddi imkanının olmadığını söyleyen Adem Cüce, "Türkiye’de bu ameliyatı yapan sadece 2 doktor ve İstanbul'da bulunan 2 özel hastane var. Bu hastanelere götürdüm, yaklaşık ameliyat masrafının 150 bin TL olduğunu söylediler. Kızımın yaşamasını istiyorum. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi. Küçük Rümeysa’nın annesi Nuran Cüce ise yetkililerden yardım isteyerek, 'Kızımın yaşamasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Sağlık Bakanlığımızdan ve hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum. Ne olur kızımı ameliyat ettirin. Kaybetmek istemiyorum kızımı. Sağlıklı bir şekilde okula göndermek istiyorum' diye gözyaşı döktü. 

Hasta yatağında gözyaşlarını tutamayan Rümeysa ise, iyileşmek ve yaşamak istediğini söyleyerek yardım çağrısında bulundu.
 

İlgili Haberler

3.Sayfa

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' operasyonu

3.Sayfa

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle 6 çocuk hastaneye kaldırıldı

3.Sayfa

4 yaşındaki torununun eline tabanca veren dede gözaltında

3.Sayfa

Şanlıurfa'da Suriyeli iki kardeş sulama kanalında boğuldu

3.Sayfa

Bir TIR dolusu sahte parfüm ele geçirildi

3.Sayfa

Trenin altında metrelerce sürüklenerek yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Malatya'da silahlı kavga

3.Sayfa

Alacakları yüzünden kendisini yakan esnaf yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Antalya'da turistleri taşıyan safari cipi devrildi: 1 Ölü ve 9 yaralı

3.Sayfa

Silivri sahilinde panik anları

3.Sayfa

'Doktorum' diyen tacizci tutuklandı

3.Sayfa

20 kişiyi yaralayan tüfekli saldırgan yakalandı