Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Sendikalı oldukları için işlerinden edilen emekçilerin davası başladı

İzmir’de MSC/Medlog Lojistik firması tarafından Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkartılan işçilerin işe iade ve sendikal tazminat davalarının ilk duruşması bugün saat 09.00'da İzmir Adliyesi'nde görüldü.  

84 gündür MSC/Medlog Lojistik Ege Bölge Müdürlüğü önünde direnişlerine devam eden işçiler, sendika yöneticileri ve avukatlarıyla birlikte davalarına sahip çıkmak için İzmir Adliyesi önünde toplandı. Ancak bir gün önce duruşmaya katılacağı bildirilen hâkimin önceki gün akşam üzeri apar topar başka bir mahkemede görevlendirilmesi üzerine işçilerin 2. İş Mahkemesi’ndeki davası hâkimsiz kaldı. Dava 15 Şubat 2016 tarihine ertelendi.

İzmir Bayraklı Adliye binası bahçesinde basın açıklaması yapmak isteyen emekçilere, polis izin vermeyerek açıklamanın adliye önündeki bariyerlerin dışında yapılmasını istedi. Polisle sendika yöneticileri ve avukatları arasında tartışma yaşandı. Ardından polisin bu haksız ve keyfi tavrı protesto edilerek bariyerlerin önünde basın açıklaması saat 09:30’da gerçekleştirildi.

Açıklamayı Nakliyat-İş Sendikası Ege Bölge Temsilcisi Zeki Olkun gerçekleştirdi. Zeki Olkun 84 gündür işi, ekmeği, onuru için mücadele eden MSC/Medlog Lojistik işçilerinin direnişlerinde kararlı olduklarını aynı zamanda hukuki alanda da mücadele yürüttüklerini belirtti. Davanın Hakiminin son günde görevden alınmasında değinen Zeki Olkun; “Davanın hâkiminin son gün görevden alınmasıyla davanın ertelenmesinin de ülkemizde yargının düştüğü içler acısı durumun örneklerinden biri olduğunu', belirtti. MSC/Medlog Lojistik’te mücadelenin kararlı bir şekilde, yılgınlığa düşmeden sürdüğünü ve süreceğini vurguladı. Olkun sözlerini “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız' diyerek noktaladı.

Açıklamadan sonra işçiler topluca direniş alanına döndüler

Nakliyat-İş Sendikası'na üye olduğu için işten atılan 150 işçiyle MSC/Medlog Lojistik direnişi 84 gündür, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun, Gebze, Gemlik’te devam ediyor.

.

İlgili Haberler

Ekonomi

Halı devi konkordato talep etti

Ekonomi

İşte Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar beklentisi

Ekonomi

Neredennereye.com Kanadalılara satıldı

Ekonomi

Bitcoin 2017'den beri ilk kez kritik seviyenin altında

Ekonomi

Vergi rekortmeni inşaat şirketinden konkordato ilanı

Ekonomi

Boyner'de çoğunluk Katarlı şirkete geçti

Ekonomi

Bütçe, Ekim'de 5.4 milyar açık verdi

Ekonomi

'Damat ekonomisi'nde işsizlik oranı arttı! Milyonlar işsiz...

Ekonomi

Fitch'ten resesyon uyarısı, Moody's'ten büyüme tahmini

Ekonomi

Yargıtay, ticari hayatı etkileyecek karara imza attı

Ekonomi

2019 maaş zammı ortalaması belli oldu

Ekonomi

Ticaret Bakanı: 300 milyon TL gecikme faizinin düşürülmesi mümkün...