darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Sözcü yazarı: FETÖ – PKK işbirliğini nasıl da çözüvermişiz…

“2008 yılında Habertürk Taksim binasının 11. Katında hayatımın en kritik kariyer teklifini aldım. Ciner Grubu, ATV'yi kaybettikten sonra bir ana akım kanalı kurmuş, Kanal 1 TV projesi böylece hayata geçmişti. Bana önerilen, Kanal 1 Ana Haber'in Anchor'u olmamdı. Her gece ekrana çıkacak, ayrıca haberin editörlüğünü yapacaktım' diyen ?Sözcü gazetesi yazarı Özlem Gürses, bugünkü yazısında yaşadıklarına dair çarpıcı bilgiler verdi..

Gürses, “Emeklerimiz karşılığını buldu, yaptığımız habercilik büyük ilgi gördü, ilk 100 listesinde 92. sırada aldığımız bülteni, 9. sıraya yükselttik' diyen Özlem Güres, “Ama medyada hiçbir başarının cezasız kalmadığı yıllardı, değil ödüllendirilmek, 8 ayın sonunda sadece haber merkezi değil, kanal kapatıldı!' diye yazdı.

TARAF’IN OYUNUNU ORTAYA ÇIKARMIŞTIK

Özlem Gürses kanalın kapanması öncesinde yaptıkları haberleri şöyle anlattı:

“Ekim 2008 tarihinde Aktütün Karakolu Saldırısı yaşanmış, 15 askerimizi kaybetmiştik. Taraf Gazetesi her zamanki 'rezil’ manşetlerini atıyor, bu saldırının Genelkurmay tarafından önceden bilindiğini, hiçbir önlem alınmadığını yazıyordu. Taraf'ın manşetinde yayınladığı ve Aktütün olduğunu iddia ettiği haritalar dikkatimizi çekti. Murat İde'nin habercilik sezgisiyle, arkadaşlarımız aslında çok basit bir şey yaptılar, fotoğraflarda Taraf'ın kapatmayı unuttuğu koordinatları Google Earth'e koydular! Çıkan sonuç gündeme bomba gibi düştü! Fotoğraflar Aktütün'den değil, Kandil Dağı ve Kuzey Irak'tandı. Haberi tüm ayrıntıları ile yayınladık. Ortalık karıştı. Önce GK Başkanı İlker Başbuğ bu haberleri de referans göstererek bir basın toplantısı düzenledi, ardından Başbakan Erdoğan, İlker Başbuğ'u destekledi.'

"FETÖ – PKK İŞBİRLİĞİNİ NASIL DA ÇÖZÜVERMİŞİZ"

“Tek haberimiz bu da değildi. Aynı tarihlerde Cihan Haber Ajansı ( bugün artık yok bu ajans ) bir köylünün 'saldırı önceden biliniyordu’ kasetini yayınladı' diyen Özlem Gürses o olayı ise şöyle anlattı:

“Kulaklıkla dinlediğimizde arkadan bir sesin köylüye 'sufle verdiği’ duyuluyordu. Kamera salladığında ise arkada bulunan adamın kalaşnikofu görüntüye giriyordu! Bunu da kapsamlı bir haber yaptık, Taraf'ın ve CHA'nın dezenformasyon yaptığını anlattık. İpimiz de böylece çekildi! Kanal 1 Haber'deki, bir grup dikkatli ve vicdanlı gazetecinin bulduğu bu haberler meğer ne büyük bir kumpasın ipuçlarıymış! Meğer biz kimlerin ocağına çomak sokmuşuz! FETÖ – PKK işbirliğini nasıl da çözüvermişiz… Şimdi soruyorum: O tarihte haber merkezimizi elimizden kim aldı? Kanal 1 Ana Haber kapansın talimatını kim verdi? Ve Ciner Medya Grubu'nda bu talimatı medya yöneticisi olarak kim uyguladı? O kişi hâlâ o grupta çalışıyor mu?'

İlgili Haberler

Güncel

Otomobil, yol bakım çalışması yapan işçilere çarptı: 2 ölü

Güncel

TSK'ya dört yeni komando tugayı

Güncel

Yunanistan'dan serbest bırakılan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Tutuklu Yunan askerler serbest bırakıldı

Güncel

Yeliz Koray | Gemi

Güncel

TEM tünelinde araba yangını

Güncel

Kocaeli'de tünelde araç yangını

Güncel

Muska yazan sahte imam, suçüstü yakalandı

Güncel

İş cinayeti: Hatay'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Güncel

Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya'ya taziye!

Güncel

Hakan Ural canlı yayında polis için suç duyurusunda bulundu

Güncel

Batman'da bir evin bahçesinde patlama