darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

TGB Şişli'de 'Birinci Vazife Yürüyüşü' düzenledi

Şişli Atatürk Evi önünden başlayan yürüyüş Dolmabahçe’de sonlandı. Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin katıldığı ve İstanbul halkının büyük ilgi gösterdiği eylemde onbinlerce yurttaş birinci vazife için yürüdü. Vatandaşlar bölücü teröre, laklik düşmanlarına, yeni anayasa ve başkanlık heveslilerine meydan okudu.

ATATÜRK’ÜN PROGRAMINI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ

Yürüyüş öncesi Şişli Atatürk Evi önünde biraraya gelen gençler bando takımı eşliğinde marşlar söyledi. EllerindeTürk bayraklarıyla yediden yetmişe onbinlerce yurttaş gençlerin yürüyüşüne destek verdi.

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nın rotasını belirlediği evin önünde basın açıklamasını gerçekleştiren TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ' Bir yumruk gibi bir aradayız. Hepimiz cumhuriyetçiyiz. ABD’nin kara gücü iyi duysun Hepimiz Mehmetçiğiz, İsmail Kahraman iyi duysun, hepimiz laikiz,hepimiz devrimciyiz.Türkiye’yi Fethullahçı çeteden,Pkk’dan,Laiklik ve Cumhuriyet düşmanı AKP’den temizleyeceğiz.Atatürk’ün programını iktidara taşıyacak bir TGB kuşağı geldi.Mehmetçikle yüreği çarpmayanı TBMM’de bulundurtmayacağız. Şimdi burda tekrardan kararımızı açıklayacağız. Kararımız Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz,Cumhuriyeti yıktırtmayacağız,Atatürk’ün programını iktidara taşıyacağız..’’ dedi.

GAZİLER EN ÖNDE

Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte pek çok sanatçı ve siyasetçinin yanı sıra gaziler de en önde yerini aldı.

Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen on binler terör örgütü PKK'ya karşı verilen mücadelede şehit olan mehmetçiğimizi anarak 'Hepimiz Mehmediz PKK’ya Yeteriz’, ' Mehmetçik Yenilmez Türkiye Bölünmez’, ' Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, 'Vatan Sana Canım Feda’’ sloganlarını attılar.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül , Ressam Bedri Baykam, Terzi Yamağı Barbaros Şansal , Tiyatro Sanatçısı Gülşen Tuncer, Şair Ataol Behramoğlu ve Yönetmen Engin Ayça da yürüyüşe katılan isimler arasındaydı. TGB ve TLB’nin hazırladığı 'Başkanlığa Geçit Yok Aydınlık Türkiye’ , ' Türkiye’yi Böldürmeyiz! Cumhuriyet’i Yıktırmayız!’ ,'Türkiyeyiz, Atatürk’üz, TGB’yiz’ yazılı pankartlar dikkat çekti .

İzmir, Edirne, Samsun, Sakarya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Ordu, Hatay gibi çeşitli illerden gelen TGB'lilerin ve TLB'lilerin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türkler de kortejde yerini aldı. Avrupa TGB, 'Vatanın Fikirleri Gurbette Yeşeriyor’ pankartı taşıdı.

LİSELİLER: ATATÜRK’Ü SİLMEYE KALKANI TARİHTEN SİLERİZ

Türkiye Liseliler Birliği; parasız, laik ve bilimsel eğitim için yürüdü. Atatürk’ü tarih kitaplarından silmeye çalışan taslağa tepki gösteren liseliler, 'TLB , Talimi Terbiye Eder’ dedi. Taşıdıkları Atatürksüz ders kitabı taslağını çöpe attı. 
Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Bora Çelik; ''Laik ve milli eğitim için yolumuz başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Atatürk’ü silmeye kalkanları tarihten sileriz. '’ dedi.

Fen Lisesi öğrencileri ise hazırladıkları pankartta 'ABD ile PKK arasındaki bağ nedir?’ diye sordu. Cevap olarak 'organik’ şıkkını işaretledi.

İNCİRLİK’E GİREN TGB’LİLERİN 12 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği ,Cumhuriyet Kadınları Derneği ,İstanbul İşçiler Derneği,Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Vatan Partisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim-İş gibi kurumlar da cumhuriyete sahip çıkmak için birinci vazife yürüyüşüne katıldı.

Gelinlikle yürüyüşe katılan bir yurttaşın taşıdığı 'Çocuktan gelin olmaz, öğrenci olur’ dövizi oldukça ilgi çekti.

Onbinlerce yurttaş; 'Türkiye Laiktir, Laik Kalacak’, 'Karanlığa Geçit Yok, Aydınlık Türkiye’ sloganlarıyla Dolmabahçe’ye yürüdü. Dolmabahçe’ye ulaşan grup adına konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, İncirlik’te Amerikan askerini kovalayan TGB üyelerinin iddianamesinin tamamlandığını açıkladı. Amerikan askerini kovalayan 3 TGB üyesi ve TGB Genel Sekreteri Sinan Sungur’un 12 yıl hapsi isteniyor. 

Yürüyüşün ardından Maçka Küçük Çiftlik Park’ta ’97 Yıllık Ümidin Şöleni’ başladı. Şölende Feridun Düzağaç, Oğuzhan Uğur,Timur Selçuk, Pera ve Brassolist sahne alacak. Mir Sanat Topluluğu ise danslarıyla şölene renk katacak.

İlgili Haberler

Güncel

3. Havalimanı Erdoğan'ın dediği tarihte açılmayacak!

Güncel

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: Yaralılar var

Güncel

'Kriz psikolojik' diyorlar! Çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba intihar etti

Güncel

Ankaralılar yarına dikkat!

Güncel

Umumi tuvalete dolardaki artış nedeniyle yüzde 50 zam geldi!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Güncel

Ev sahibi kiracı kavgasında kan aktı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

'Doktorum' diyerek çocukların fotoğrafını isteyen şüpheli hakkında yeni gelişme

Güncel

İş cinayetlerine karşı eylem yapmışlardı, tutuklandılar! 3. Havalimanı inşaatında bir iş kazası daha

Güncel

Rekabet Kurulu'ndan TMMOB'a soruşturma

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bilgiyi ihraç etmemiz gerekiyor

Güncel

Bilal Erdoğan: Yeter ki milletimiz okçuluk ve güreşe ilgi göstersin