darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

TSK'da Cemaat yapılanmasını yazan gazeteci Yavuz Selim Demirağ gözaltına alındı

TSK'daki Cemaat yapılanması hakkında kitap yazan, son dönemde konuya ilişkin televizyon programlarına çıkan Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın Ankara’daki evinde şu saatlerde polis arama yapıyor. Soruşturma gerekçesinin Gethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olduğu belirtiliyor.

Darbeci Cemaatin TSK'daki yapılanması deşifre ettiği halde, Demirağ'a FETÖ soruşturması kapsamında operasyon yapılması, "saçma" ve "kabul edilemez" karşılandı. 

Operasyonu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM) polisinin yürütttüğü belirtiliyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan Gazeteci Demirağ'ın polis ekipleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Yavuz Selim Demirağ, Cemaat’in TSK’daki yapılanmasını anlattığı "İmamların Öcü" kitabıyla ve bu konuya ilişkin televizyon programlarıyla tanınıyor. 

KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ: YAZARIMIZ BİR ANA ÖNCE SERBEST BIRAKILMALI

Yavuz Selim Demirağ’ın gözaltına alınmasına, gazetecinin “İmamların Öcü' kitabını yayımlayan Kırmızı Kedi Yayınevi de tepki gösterdi. Kırmızı Kedi Yayınevi “Yazarımız Yavuz Selim Demirağ bir an önce serbest bırakılmalı, yapılan yanlıştan hızla dönülmelidir' dedi.

İşte o açıklama:

Yazarımız Yavuz Selim Demirağ'ın bu sabah erken saatlerde evinin polis tarafından basıldığını ve gözaltına alındığını büyük bir şaşkınlıkla öğrendik. "İmamların Öcü - Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Cemaat Yapılanması" kitabını kaleme alan Yavuz Selim Demirağ'ın FETÖ ile mücadelede yaptığı katkılar bütün kamuoyunun malumudur. Demirağ 15 Temmuz darbe girişiminden 14 ay önce yayımlanan kitabında gelmekte olan felaketi yazmış, TSK içindeki FETÖ kadrolarını isim isim açıklamıştı. O dönemde cemaatin saldırılarına uğrayan Demirağ'ın şimdi FETÖ ile ilgili soruşturmalar kapsamında gözaltına alınması en hafif deyimle tuhaftır. Bu gözaltı, bütün söylenenlere rağmen söz konusu terör örgütüyle mücadele etme niyetinin ya da yeteneğinin olmadığını göstermektedir.

Yavuz Selim Demirağ bu türden işlemlere yabancı değildir. Demirağ, kitabıyla ilgili daha önce de Genelkurmay tarafından mahkemeye verilmiştir ve onun aleyhinde dava açanlar 15 Temmuz'dan sonra utanç içinde kalmıştır.

Yazarımız Yavuz Selim Demirağ bir an önce serbest bırakılmalı, yapılan yanlıştan hızla dönülmelidir.

Saygılarımızla

unnamed-(5)-012.jpg

İlgili Haberler

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı

Güncel

Dolarını bozdurana çaydanlık hediye kampanyası başlatıldı