darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

TSK'daki ABD ajanı için Erdoğan, Yıldırım ve Akar hakkında suç duyurusu

Geçtiğimiz hafta Türkiye'yi ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la 4.5 saat süren bir görüşme yapmıştı. 

Görüşmenin ardından Pentagon'un sitesinden yapılan açıklamada, Ankara'daki Genelkurmay Karargâhı’nda ABD’li üst düzey bir subayın görevlendirilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel’e rapor verecek olan bu subayın, IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlar için sağlanacak irtibat konusunda rol alacağı ifade edildi. Dunford’un, “Bu konuda Türk müttefiklerimizle tamamen şeffaf olmak istiyoruz' dediği de belirtildi.

Ancak Türk askeri kaynaklar, söz konusu subayın, Genelkurmay Karargâhı’nda görev yapacağı yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu açıklamışlardı.

ABC Gazetesi Washington Temsilcisi Yılmaz Polat ise 8 Kasım tarihli yazısında Pentagon'dan yapılan açıklamada olayın detaylarını yazmış ve görevlendirilecek subayın Orgeneral Joseph Votel'e rapor vereceğini yazmıştı.

HKP'DEN SUÇ DUYURUSU

Söz konusu gelişmeler üzerine Halkın Kurtuluş Partisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, CENTCOM komutanı Joseph Votel ve görevlendirileceği iddia edilen subay hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Suç duyurusunda "Şüphelilerden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın  07/11/2016 tarihinde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford arasında Ankara'da gerçekleşen yaklaşık 4.5 saatlik görüşmenin aynı tarihli basın yayın organlarında yayımlanan konuşmalarından ortaya çıkan Genelkurmay Başkanlığında yani Türkiye Cumhuriyeti Ana Karargahında yabancı bir generalin çalışmasına-ajan olarak görev yapmasına, bu görevli-ajanın aldığı bilgileri yabancı ülkedeki-ABD deki komutanına aktarmasına yönelik alenen verilmiş ancak Suç niteliğindeki izin nedeni ile şüpheliler hakkında soruşturma başlatılarak yargılanmaları için Kamu Davası açılması istemidir. " denildi.

Suç duyurusu dilekçesinin "Sonuç" bölümünde ise şu ifadelere yer verildi.

SONUÇ ve İSTEM.: Yukarıda ayrıntılıca açıklandığı üzere;
Şüphelilerin 07.11.2016 tarihinde Şüphelilerden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın  07/11/2016 tarihinde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunfordile anlaşarak Genelkurmay Başkanlığında yabancı bir generalin çalışmasına-ajan olarak görev yapmasına, bu görevli-ajanın aldığı bilgileri yabancı ülkedeki-ABD deki komutanına aktarmasına yönelik alenen verilmiş izin nedeni ile şüpheliler hakkında soruşturma başlatılarak yargılanmaları için Kamu Davası açılmasını müvekkil parti adına saygıyla arz ve talep ederiz. 

yt.jpg

 

 

İlgili Haberler

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!