darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Üniversiteliler IŞİD'çileri okuldan kovdu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrencilerin dağıttığı “Katil IŞİD' yazılı bildirilere saldıran ve bir kadın öğrenciyi darp eden gerici grup, üniversitelilerin müdahalesiyle püskürtüldü.

Gençgazete'de yer alan habere göre gerici grup, çevik kuvvet polisleri ve sivil polis ekiplerinin korumasıyla okul dışına çıkarıldı. Edebiyat Fakültesi bahçesinde açıklama yapan üniversiteliler, “IŞİD çetelerini bu okulda barındırmayacağız. IŞİD, İstanbul Üniversitesi’ni tehdit etmiştir, buyursunlar gelsinler. Burada devrimci öğrenciler var' açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

IŞİD’in Kasım ayında İstanbul’a ilişkin paylaştığı görseller sosyal medyada yeniden gündeme geldi. Görsellerden birinde elinde silah olan bir IŞİD’li Boğaz Köprüsü’nde görülürken, bu görüntü akıllara Reina saldırısını getirdi. Paylaşılan diğer görsel İstanbul Üniversitesi’ne ait. Beyazıt Kampüsü girişinde bir IŞİD’li elinde silahla görülüyor. İstanbul Üniversitesi ile ilgili görselde bayrağın kırık olması dikkat çekmişti. Diğer görsel ise Efes Antik kenti ile ilgili.

isticerik1.jpg

Görsellerde: “Türkiye ve özellikle İstanbul cihadın ortasına girdi. Her yerden her fırsatta saldırın, ele geçireceğiz.' Yazması bir sonraki hedef İstanbul Üniversite mi, sorusunu akıllara getirmişti. Bunu üzerine okul ve öğrenci temsilcileri açıklamalarda bulunmuştu. İstanbul Üniversitesi’nin resmi twitter hesabından: “İstanbul Üniversitesi konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada “Değerli öğrencilerimiz; güvenliğinizi tehdit edebilecek her konu, güvenlik makamlarına bildirilmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır' denildi.

isticerik2.jpg

Ayrıca İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrenci Temsilcisi A. E. İmzasıyla yapılan açıklama da şu ifadeler yer aldı:

“Dün IŞİD üzerine yapılan haber üzerine, hepimizin bildiği fotoğrafın sosyal medya üzerinden yayılmasıyla haklı olarak hepimizi bir endişe sarmıştı. Dün söylediğim üzere, bugün güvenlik amirleri ve müdürleriyle görüştüm. Görüşmeyi şu şekilde özetleyebilirim:
Fotoğraftan sonra okulda olağanüstü güvenlik önlemleri alınmıştır. Bir helikopter havadan okulu gözlemektedir. Okul dışında özel harekat polisleri ve zırhlı araçlarla sivil polisler hazır beklemektedir. Okul içerisinde sayısı bilinemeyecek kadar sivil polis bulunmaktadır. Bunun yanında okul içinde görevli polisler direk olarak Cumhurbaşkanlığı’na rapor vermektedir. Bu nedenle okul yönetimi üzerinde de baskı çok fazladır. Güvenlik görevlilerinin sayıları arttırılmış, hepsi tecrübeleriyle görevlerinde hazır bir şekilde beklemektedir. Okulda İŞİD faliyeti yürüten *malum* *grubun* tüm üyelerinin kimler olduğu güvenlik görevlileri tarafından bilinmektedir. Dün Rektörlüğün talebi üzerine bundan sonra sürekli olarak kapılarda sivil polisler de bekleyecektir.

Bu noktada bizlere düşen görev metanetli olmanın yanında, şüpheli herhangi bir şey gördüğünüzde derhal güvenlik görevlilerine bildirmenizdir. Bu ise görevli amirlerin sizlerden ricasıdır. Çünkü her zaman en iyi istihbarat halktır.

Alınan tüm bu önlemler güvenle derslerimize ve sınavlarımıza yönelmemiz için yetecek niteliktedir. Güvensizlik ve endişe her zaman iyi olan durumu dahi kötüleştirir.
İktisat Bölümü Öğrenci Temsilcisi'

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrenci Temsilcisi’nin, güvenlik amirleri ve müdürleriyle yaptığı görüşmeleri öğrencilerle paylaşması üzerine. İstanbul Üniversitesi yönetimi ve polis üniversite içinde IŞİD faaliyeti yürütenlerin kimler olduğundan haberdar olduklarını göstermiş oldu.

İlgili Haberler

Güncel

Skandal iddia: Ateizme özendirdiği için kaldırıldı

Güncel

Perinçek: Ya Erdoğan ile birlikte Türkiye gemisindesin ya da Amerika gemisinde

Güncel

Ceylan Ertem Cumartesi Anneleri için söyledi: Beni bul anne

Güncel

Edirne'de art arda iki deprem

Güncel

Yandaş gazete Star: Trump için Brunson'ın ölüsünü götürmek daha kazançlı

Güncel

Yola çıkacaklar dikkat: Uygulama bu gece başlıyor

Güncel

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Güncel

Bedelli askerliğe rekor başvuru

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu