darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Yolcu Tiyatro yapılamayan 4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyor!

Yolcu Tiyatro kasım ayı içinde yapılması planlanan ancak belediyeye atanan kayyum sonucu, tiyatrocuların sahnelerine dahi sokulmamasından dolayı gerçekleşemeyen 4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyor.

3 Aralık Cumartesi 20:30’da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezinde ve 4 Aralık Pazar 18:30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesinde oynanacak olan “Joko’nun Doğum Günü' adlı oyunumuzu, katılımcısı olacağımız ancak yapılmasına izin verilmeyen 4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyoruz. 

Amed Şehir Tiyatrosu oyuncularının “21 Kasım- 5 Aralık tarihleri arasında kendi sahnelerinde 4. Amed Tiyatro Festivali için oyna' çağrısına cevap veren Yolcu Tiyatro, Türkiye’nin pek çok şehrinden ve yurtdışından tiyatro gruplarının katılımcısı olduğu çağrıyla, 3 ve 4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da sahneleyeceği “Joko’nun Doğum Günü' adlı oyununu  4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyor. 

Son yıllarda sanatın üzerinde azgınlaşarak artan baskılar sonucu, ülkenin dört bir yanında pek çok tiyatro festivali, konser yasaklandı, sanatçılar keyfi sebeplerle işlerinden atıldı ya da uzaklaştırıldı, sinema ve tiyatro sinema salonları kapatıldı, oyunlar yasaklandı, yazarlardan müzisyenlere pek çok sanatçı cezaevinde iken, yayınevlerinden sergilere, yıkılan heykellere kadar pek çok sanatsal ve kültürel alan sanatı ve hayatı boğmak isteyen karanlık güçlerin fiziki saldırılarla karşı karşıya. 

jokoicerik1-002.jpg

Yolcu Tiyatro olarak, yaz aylarından bugüne katılımcısı olduğumuz ve yıllardır yapılan 3 ayrı festivalin keyfi olarak yasaklanması sonucu turnelerimizi iptal etmek zorunda kaldık. İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli… gibi pek çok şehirde sahne alan ve ülkenin her yanında sahne almayı hedefleyen tiyatromuz, oyunlarını oynamaya ve elinin uzandığı her bölgede tiyatro yapmaya devam edecek.

jokoicerik4-002.jpg 

Festivalleri keyfi olarak yasaklayabilirsiniz ancak biz sanatçıların, yasaklanan ve yasaklamayı planladığınız festivaller için sahnede olmamıza, karanlığa ve baskılara karşı sanatı ve hayatı savunmamıza engel olamazsınız.

4. Amed Tiyatro Festivali için, yasaklanan, baskı altında tutulan, saldırıya uğrayan tüm sanatsal etkinlikler ve zor şartlarda sanat yapmaya çalışıp bedel ödeyen tüm sanatçılar için, seyircilerimizi salonları doldurmaya, hayatı ve sanatı savunmaya davet ediyoruz. 

jokoicerik2-002.jpg

"JOKO'NUN DOĞUM GÜNÜ"

jokoicerik3-002.jpg

Tarih: 3 Aralık Cumartesi / 4 Aralık Pazar

Yer: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi / Ortaköy Afife Jale Sahnesi

Saat: 20:30 / 18:30

Biletler: Biletix’te ve Kültür Merkezi Gişelerinde.

Rezervasyon: 0507 706 81 21

İlgili Haberler

Kültür Sanat

Antalya Film Festivali'nin afişi belli oldu

Kültür Sanat

Hayko Cepkin, dünyada bir ilki gerçekleştirecek

Kültür Sanat

Cem Karaca'ya saygı konseri

Kültür Sanat

Şişko Nuri'nin cenazesinde büyük vefasızlık!

Kültür Sanat

50 bin toplu iğne ile hayat bulan tablolar

Kültür Sanat

Edremit'te, Enis Berberoğlu ve Eren Erdem'le dayanışma

Kültür Sanat

Ara Güler Müzesi açıldı

Kültür Sanat

Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si yoğun bakımda

Kültür Sanat

Türkiye'nin Oscar adayı belli oldu

Kültür Sanat

Çankırı'da 8.5 milyon yıllık gergedan fosili bulundu

Kültür Sanat

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Edremit Kitap Fuarı'nda 'Komünist Başkan' izdihamı…