e-Devlet Dijital Türkiye oluyor!

e-Devlet Dijital Türkiye oluyor!

Türkiye’nin dijitalleşmesinde büyük bir adım olan e-Devlet , çok yakında yeni adı ile ( Dijital Türkiye ) yepyeni hizmetler sunmaya başlayacak.

e-Devlet Dijital Türkiye oluyor! Türkiye’nin dijital dünyaya adım atmasında büyük rol üstlenen e-Devlet, devlet kurumlarında oluşan uzun kuyrukların önüne geçmişti. T.C. vatandaşları devlet kurumlarına gitmeden uygulama veya internet sitesi üzerinden ulaşmak istedikleri resmi belgelere anında erişebiliyordu. Bugün ise bu sistemin adının değişeceği Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç tarafından açıklandı.

e-devlet

Taha Koç; “Kullanıcı dostu arayüzler hazırlayarak ‘Dijital Türkiye’yi insanların çok daha rahat kullanmasını sağlayacağız.” açıklamasını yaptı. Çok yakın zamanda Dijital Türkiye olarak isimlendirilecek olan bu servis, yeni adı ile yeni servisleri de kullanıcılar ile buluşturacak.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Türkiye’de bu konudaki uygulamaları kapsadığını anımsatan Koç, şöyle devam etti: “Özellikle nesnelerin interneti gibi teknolojilerle beraber artık dijital dünyadaki bütün veriler toplanabiliyor. Biz, bu verilerin Türkiye’de kalmasını ve Türkiye’de bir değere dönüşmesini istiyoruz. İnsanların bu verileri paylaşabilmesi için öncelikle güvenmesi lazım. Firmalar kullanıcı rızasını aldığında elde ettikleri bütün verileri amaçları doğrultusunda kullanabiliyorlar. Bu da büyük riskler barındırıyor. Kişisel verilerin kullanımı aslında insanın yaşam hakkıyla aynı değeri taşıyor.”

Huawei P30 Lite inceleme. Toplamda 4 kameralı telefon

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR