darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran’a teslim etmeyin

2 Ağustos'ta gözaltına alındıktan sonra Van'daki mülteci kampına gönderilen Cavadbeyli'nin, İran'a teslim edileceği iddialarına İyi Parti'den tepki geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak bir mesaj paylaştı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da etiketleyerek, “'Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine. Beni siz vursaydınız, şu gâvurun yerine.' Rahim Cevadbeyli bir Türk Milliyetçisidir ve Türkiye’de 'MÜLTECİ'dir. Gardaşımızı İran’a teslim etmeyin. Yeni bir 'Boraltan Köprüsü' acısı yaşatmayın, sayın @RT_Erdogan" diye yazdı.

İyi Parti Sözcüsü Satuk Buğra Kavuncu da konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 

Açıklama şu şekilde:

"Ekonomik sorunlar yaşadığımız bugünlerde Türkiye’ye ilk ve en büyük destek, kardeş ülke Azerbaycan’dan gelmiştir. Bu kardeşlik duyguları, ‘Bütün Azerbaycan’ coğrafyasına hakimdir. Tebriz’in kalbi de bu zor günlerde Türkiye ile birlikte atmaktadır. Hal böyleyken, Tebrizli bir Türk aydınını İran’ın ellerine teslim etmek üzeresiniz. İran’da, Tebriz’de 'Türk Milliyetçiliği' yaptığı için başı beladan kurtulmayan, ‘Türklüğün’ bedelini ödemekten hiçbir zaman geri durmayan Türk aydını Rahim Cevadbeyli 4 yıldır ülkemizde yaşamaktadır. Ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi'nin gözetimindedir. Yani 'özgürlüğüne yönelik bir tehdit ile karşı karşıya kalacağı bir ülkeye gönderilemez.' Buna rağmen, Türk aydını Rahim Cevadbeyli, 2 Ağustos 2018’de gözaltına alınmış ve sonrasında da Van’daki mülteci kampına gönderilmiştir. Bugünlerde Cevadbeyli’nin Tahran yönetimine teslim edileceği bilgisi, milyonlarca Türk’ün yüreğini dağlıyor.

RAHİM CEVADBEYLİ’Yİ İRAN’A TESLİM ETMEYİN!

Türkiye 1944 yılında ‘Boraltan Köprüsü’ acısını yaşamış bir ülkedir. Sayın Cumhurbaşkanı, daha önce birçok konuşmanızda, Boraltan Köprüsü’nde Sovyet askerlerine teslim edilen ve kurşuna dizilen 144 Azerbaycanlı kardeşimizin acısına değindiniz. Ve içimizi dağlayan 'Boraltan Ağıdı'nı bile okudunuz; 'Boraltan bir köprü, aşar geçer Aras’ı, Yuğsan Aras susuyla, çıkmaz yüzün karası.' Cevadbeyli’yi İran’a teslim ederek, yüzünüze o karayı çalmayın sayın Cumhurbaşkanı ! 'Düşman bekler karşıda, önüne kattı beni, Can alınan çarşıda, gardaşım sattı beni..' Gardaşınızı satan olmayın sayın Cumhurbaşkanı ! 'Dönüp seslendim geri, Merhametsiz birine, Beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine..' O merhametsizlerden olmayın sayın Cumhurbaşkanı ! Rahim Cevadbeyli bir Türk Milliyetçisi’dir. Hem Birleşmiş Milletler’in hem de kardeş ülke bildiği Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi altındadır. 'Türk' olmaktan ve 'Türk Milliyetçiliği' yapmaktan başka suçu olmayan 'Gardaşımızı' mollaların eline bırakmayın sayın Cumhurbaşkanı!"

İlgili Haberler

Güncel

Bilal Erdoğan: Acaba kaç tanemiz at biniyor?

Güncel

Diploma notu 90 olan öğrenci okulsuz kaldı

Güncel

İtalya'dan 2 aile, 8 Kangal yavrusu talep etti

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insan haram işler mi?

Güncel

İnşaatlarda son 5 yılda 35.000 iş kazası yaşandı

Güncel

Yolda yürürken başına sokak lambası düştü

Güncel

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi açıklaması

Güncel

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

İyi Parti İl Başkanı'na ikinci saldırı

Güncel

AYM, 6 yılda 2 bin 879 hak ihlali kararı verdi

Güncel

Kars'ta kaybolan 6 yaşındaki çocuk bulundu

Güncel

Gazeteciye rahip Brunson soruşturması