Çok Okunanlar

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Türkiye ‘Kaşıkçı' dedikçe Selman paraları akıtmış

Can Ataklı: Nerede savcılar, bu ajanlık değil mi?

AKP'li vekil: 'Trenin önüne atlayıp ölüyor bunlar'

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Çıplak aramaya itiraza beraat

Cezaevindeki ağabeyini ziyaret etmek isterken, soyunmasını isteyen kadın gardiyanlara, “Kafanıza göre bizi arayamazsınız. Lezbiyen misiniz, bize dokunuyorsunuz” diye hakaret ettiği iddia edilen S.Ç., Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada beraat etti.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre 6 Ocak 2017’de Metris 1 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü olan C.S.H.Ç.’yi ziyarete giden kız kardeşi S.Ç.’nin kadın arama odasında üst araması yapıldı. Bu sırada orada bulunan infaz koruma memurları D.D. ile G.K.’ya üstünü aratmak istemeyen S.Ç., “Bilerek yapıyorsunuz. Biz uyuşturucu suçlusu değiliz. Bizi onlarla karıştırmayın. Önce suçumuzu öğrenin. Kafanıza göre bizi arayamazsınız. Lezbiyen misiniz, bize dokunuyorsunuz” dedi. Bu şekilde iki görevli memura hakaret ettiği iddiasıyla S.Ç. hakkında ‘kamu görevlisine görevine karşı hakaret’ suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

‘ELİNLE YOKLA’ DEDİM
Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savunmasını yapan S.Ç., “Oradaki bayan gardiyan üzerimi çıkarmamı istedi. Tişörtümü çıkarmamı istedi. Ben çıkarmak istemedim. Çamaşırımı göstererek elinizle yoklayın dedim. Hakaret etmedim. Belirtilen sözleri söylemedim, suçu kabul etmiyorum” dedi.

S.Ç.’nin kız kardeşi N.Ç. ise tanık sıfatıyla verdiği ifadede suça konu olan sözleri kendisinin söylediğini belirterek şöyle konuştu:

 ‘BANA KARŞI SOYUN’
“3 arama cihazından geçtikten sonra kabine alındım. Bayan gardiyan ‘Bana karşı soyun’ dedi. ‘Çırılçıplak mı olacağım. İçimde iç çamaşırı yok’ dedim. Israrla soyunmamı istediler. Ben de ‘Niye böyle yapıyorsunuz, şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Beni çıplak görmek hoşunuza mı gidecek? Soyunmayacağım!’ dedim. Tacize uğradığımı suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Kabinden çıktığımda kız kardeşime de aynı şeyi yapıp yapmadıklarını sordum. Aynı olaya onlar da maruz kalmışlar. Ben de ‘Bunlar niye böyle yapıyor, uyuşturucu mu sokuyoruz içeriye?’ dedim. Bize görüşme yasağı verildi, mağdur olduk, tacize uğradık. Kız kardeşim görevlilere herhangi bir hakarette bulunmadı. Ben sadece olayı anlamaya çalıştım. Burada konuşan bendim. O hiçbir şey söylemedi.”

HAKARET İÇERMİYOR
Mahkeme gerekçeli kararında S.Ç.’nin infaz koruma memurları D.D. ve G.K.’nın soyunma talebine karşı koyduğu, giysilerini çıkarmak istemediği, beyanlarında hakaret ve kast unsuru bulunmadığı kanaatine varılarak beraat verdiğini açıkladı. S.Ç. hakkında verilen karar kesinleşti.

İlgili Haberler

Güncel

Basın kartı yönetmeliğindeki değişiklik yargıya taşınıyor

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 4 kişi tutuklandı

Güncel

Metrobüs arızalandı: Uzun araç kuyrukları oluştu

Güncel

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında ne oldu?

Güncel

Meslek liselerine askerlik sürprizi

Güncel

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Güncel

Ankara'da yaşanan tren faciasının görüntüleri!

Güncel

Bir poğaça yemeden önce iki defa düşüneceksiniz!

Güncel

TGC'den Basın Kartları Yönetmeliği'ne eleştiri

Güncel

Yeliz Koray | Murat Hazinedar'ın çok konuşulacak röportajı

Güncel

Bozuk etler nasıl imha ediliyor?

Güncel

Ankara'da yaşanan tren faciasında hayatını kaybeden HDP aday adayı toprağa verildi