darbeicindedarbegif.gif


Çok Okunanlar

New York Times, 'Kaşıkçı Olayı'nda sorumlu tutulacak ismi yazdı

Danıştay'ın kararı ortalığı karıştırdı... 'Öğrenci Andı'na karşı basın açıklaması

Kızının aylardır işe gitmeden para aldığı iddialarına eski AKP'li vekilden açıklama

Bakan Pakdemirli gazeteciyi maskaralıkla suçladı

Bütçeden 'zam' çıktı

Çıplak aramaya itiraza beraat

Cezaevindeki ağabeyini ziyaret etmek isterken, soyunmasını isteyen kadın gardiyanlara, “Kafanıza göre bizi arayamazsınız. Lezbiyen misiniz, bize dokunuyorsunuz” diye hakaret ettiği iddia edilen S.Ç., Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada beraat etti.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre 6 Ocak 2017’de Metris 1 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü olan C.S.H.Ç.’yi ziyarete giden kız kardeşi S.Ç.’nin kadın arama odasında üst araması yapıldı. Bu sırada orada bulunan infaz koruma memurları D.D. ile G.K.’ya üstünü aratmak istemeyen S.Ç., “Bilerek yapıyorsunuz. Biz uyuşturucu suçlusu değiliz. Bizi onlarla karıştırmayın. Önce suçumuzu öğrenin. Kafanıza göre bizi arayamazsınız. Lezbiyen misiniz, bize dokunuyorsunuz” dedi. Bu şekilde iki görevli memura hakaret ettiği iddiasıyla S.Ç. hakkında ‘kamu görevlisine görevine karşı hakaret’ suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

‘ELİNLE YOKLA’ DEDİM
Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savunmasını yapan S.Ç., “Oradaki bayan gardiyan üzerimi çıkarmamı istedi. Tişörtümü çıkarmamı istedi. Ben çıkarmak istemedim. Çamaşırımı göstererek elinizle yoklayın dedim. Hakaret etmedim. Belirtilen sözleri söylemedim, suçu kabul etmiyorum” dedi.

S.Ç.’nin kız kardeşi N.Ç. ise tanık sıfatıyla verdiği ifadede suça konu olan sözleri kendisinin söylediğini belirterek şöyle konuştu:

 ‘BANA KARŞI SOYUN’
“3 arama cihazından geçtikten sonra kabine alındım. Bayan gardiyan ‘Bana karşı soyun’ dedi. ‘Çırılçıplak mı olacağım. İçimde iç çamaşırı yok’ dedim. Israrla soyunmamı istediler. Ben de ‘Niye böyle yapıyorsunuz, şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Beni çıplak görmek hoşunuza mı gidecek? Soyunmayacağım!’ dedim. Tacize uğradığımı suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Kabinden çıktığımda kız kardeşime de aynı şeyi yapıp yapmadıklarını sordum. Aynı olaya onlar da maruz kalmışlar. Ben de ‘Bunlar niye böyle yapıyor, uyuşturucu mu sokuyoruz içeriye?’ dedim. Bize görüşme yasağı verildi, mağdur olduk, tacize uğradık. Kız kardeşim görevlilere herhangi bir hakarette bulunmadı. Ben sadece olayı anlamaya çalıştım. Burada konuşan bendim. O hiçbir şey söylemedi.”

HAKARET İÇERMİYOR
Mahkeme gerekçeli kararında S.Ç.’nin infaz koruma memurları D.D. ve G.K.’nın soyunma talebine karşı koyduğu, giysilerini çıkarmak istemediği, beyanlarında hakaret ve kast unsuru bulunmadığı kanaatine varılarak beraat verdiğini açıkladı. S.Ç. hakkında verilen karar kesinleşti.

İlgili Haberler

Güncel

Suudi Arabistan: Kaşıkçı konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldü

Güncel

Tutuklu havalimanı işçilerine mektup gönderecekler

Güncel

Hakları için 80 metrelik kulede eylem yapan iki işçiden biri hastaneye kaldırıldı!

Güncel

Almanya'dan 'Cemal Kaşıkçı' açıklaması

Güncel

MHP 'Andımız' konusunda net! Danıştay kararının tartışılacak bir yanı yok, uygulanmalı

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'dan 'cemevi' açıklaması

Güncel

Kati Piri'nin Erdem'i ziyaret talebine yanıt yok

Güncel

FETÖ soruşturmasında 21 askere tutuklama

Güncel

Görme engelli milli atlet soyunma odasında ölü bulundu

Güncel

AKP'li Bozdağ'a 'Andımız' tepkisi: Türküm demekten mi rahatsızsın?

Güncel

Bedelli Askerlik 4.celp dönemi ne zaman açıklanacak?

Güncel

Antalya Valisi'nden yeni karar: Fotoğrafını çekip bana yollayın