Çok Okunanlar

Mersin'de adaysız kalan İyi Parti'nin önünde iki seçenek var

Alevilerden Kılıçdaroğlu'na Ozan Arif tepkisi

Türkiye AİHM'de bir günde dört dava kaybetti

Atatürk düşmanı gazeteden oy isteyen DSP şimdi de 'CHP kapatılsın' dedi...

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

'Hayaller Kars'tı, gerçekler Kartal Adliyesi oldu'

Kış turizminin en önemli etkinliklerinden biri olan Doğu Ekspresi bu sefer bir dolandırıcılık hikayesine konu oldu. 4 ay öncesinden rezervasyon yapan 28 kişi, paralarını tur şirketinin yetkilisine gönderdi. Tatil tarihi geldiğinde şirketten hiç bir haber alamayan arkadaş grubu dolandırıldıklarını şirketin patronunu arayarak öğrendi.

HaberTürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre İstanbul Kadıköy'de yaşayan Sevcan Yönet ile yakınlarının da hayaliydi Doğu Ekspresi. Ocak ayında yapmayı planladıkları seyahat için tam 4 ay öncesinden yani 2018 yılının Eylül ayında rezervasyon yaptırmışlardı. Ancak telefonda konuştukları tur şirketi yetkilisi, şirket hesabında işlem sıkıntısı olduğu gerekçesiyle bir kişi için belirlenen bin 500 liralık tur parasını kendi kişisel hesabına göndermelerini istedi. 

 TELEFONLAR AÇILMADI 

Ocak ayı gelmiş turun gerçekleşmesine sadece 2 gün kalmıştı. Ancak ne otel rezarvasyonları yapılmış, ne de uçak biletleri alınmıştı. Durumdan şüphelenen müşteriler hemen şirketin yetkilisini aradılar. Ancak ulaşamadılar. 

BİRAZ DA PARA İSTEDİ 

Yetkiliye ulaşamadılar ama şirket sahibine ulaştılar. Onun anlattıklarıyla da adeta başlarından aşağı kaynar sular döküldü. Çünkü iddiaya göre şirket yetkilisi hepsinin tur ücretlerini zimmetine geçirip kayıplara karışmıştı. Şirket sahibi biraz daha para vermelerini isteyerek mağduriyeti çözeceğini iddia etti. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Doğu Ekspresi turu satın alıp yarı yolda kalan tam 28 mağdur bulunuyor. Mağdurlar maddi ve manevi zarara uğradıklarını düşünüp soluğu adliyede aldılar.
Mağdurların şikayetinin ardından tur şirketi ve çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı. 

'HAYALLER KARS'TI, GERÇEKLER KARTAL ADLİYESİ OLDU' 

Mağdurlardan Sevcan Yönet sorumluların ceza almasını istediklerini söyleyerek, “Bir emekli grup arkadaşım 30 kişi kadar Doğu Ekspresi’yle Kars’a gidip gezmeyi planladık. Paralarımızı yatırdık. Şirket yetkilisi kendi hesabına yönlendirdi. Biraz orada şüphelendik ama doğrusu hepimiz aynı şey olunca fazla da, özel tur gibi düşündük. Sonra da o kişiye ulaşamadık. Paraları zimmetine geçirdi ve dolayısıyla geziyi yapamadık, mağdur kaldık. Şirket sahibine ulaştık. Biraz daha üstüne ilave ederseniz, yarısını da zararın ben karşılayım yapalım bu turu dedi ama onu da bizler kabul etmedik doğal olarak” dedi.

Diğer mağdurlar ise maddi manevi zarara uğradıklarını belirterek, “Hayaller Kars’tı. Gerçekler Kartal Adliyesi oldu. Mağdur olduk. Hem maddi olarak zor duruma düştük, öbür türlü manevi olarak da güvensizlik oluştu. Çok büyük hayallerle başlamıştık” diye konuştular.
 
Avukatları Cansın Yönet ise, “Bu mağduriyette asıl problem turizm faaliyetleri yapan, bir hizmet vaat eden şirket mağdurlarının herhangi bir güvencesi olmamasıdır. Buna ilişkin de devletin zorunlu sigorta gibi alternatif çözümler üretmekte olduğu kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

Güncel

Beşiktaş'taki terör saldırısı davasında mütalaa açıklandı

Güncel

Döneminde iki tren faciası yaşanan TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Güncel

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Güncel

NASA, komik, hikaye anlatıcı astronotlar aradığını açıkladı, Cem Yılmaz yanıt verdi

Güncel

Burberry tasarımı için özür diledi

Güncel

Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis şoku!

Güncel

Hatay'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Türkiye AİHM'de bir günde dört dava kaybetti

Güncel

Adana'da 5 yaşındaki çocuğa haciz geldi

Güncel

Kayseri'de ele geçirildi... Değeri tam 5 milyon

Güncel

Çanakkale'de deprem!

Güncel

CHP'nin ofisine giren hırsızlar tutuklandı