Kıraç’ın kadınları hedef sözlerine Nevşin Mengü’den de tepki geldi

Kıraç’ın kadınları hedef sözlerine Nevşin Mengü’den de tepki geldi

Şarkıcı Kıraç’ın “Şehirli kadınlar çocuğa bakmıyor” açıklamasına bir tepki de Nevşin Mengü’den geldi.

Kıraç, Posta’ya konuştu, kadınları hedef aldı: Şehirli kadın çocuğuna bakmıyor

Şarkıcı Kıraç’ın Posta gazetesine yaptığı, “Şehirli kadın çocuk bakmayı geçtim evde kahvaltı bile hazırlamıyor. Kadınlar sanıldığı gibi duygusal değil. Boşanmalara bakınca bunu anlayabilirsiniz. Boşanan kadın 3 ayda toparlıyor kendini boşanan adam ise darmaduman oluyor” açıklamalarına gazeteci Nevşin Mengü de tepki gösterdi.

Mengü, Kıraç’ın açıklamasını alıntılayarak, “Kahvaltını hazırlamayı öğrenirsen darmaduman olmazsın” şeklinde yanıt verdi. Mengü daha sonra da, “Kadınlar duygusal değilmiş. Yav evet dedik elli kere, kadın hassas, duygusal, çiçek miçek değil. kadın da erkek gibi rasyonel bir varlık. Kadının fıtratı diye tutturdular; fıtrat dedikleri varsayım ve dogmatik öğreti” yazdı.

 

Kıraç’ın sözlerine, Kanal D Ana Haber Bülteni sunucusu Buket Aydın’dan da eleştiri geldi.  Aydın, ”Senelerce annem çalışırken sevgili babacığım bana çok kahvaltı hazırlamıştır. Hayat müşterektir. Bu tarz cahilce açıklamaların artık son bulması gerekiyor, özellikle sanatçılarımıza yakışmıyor” diyerek tepki gösterdi.

Buket Aydın’dan, Kıraç’a tepki: Babam bana çok kahvaltı hazırladı

BABAM BANA ÇOK KAHVALTI HAZIRLADI

Aydın, Ana Haber Bülteni’nde konuya ilişkin ”Gerçekten Kıraç’ın özür dilemesi gerekiyor. Biz burada her gün kadına şiddet haberlerini, kadın cinayeti haberlerini aktarmaktan bu kadar bıkmışken, kadına şiddeti tetikleyen, kadının evde baskılanmasını destekleye bu açıklamanın bir sanatçıya yakışmadığının altını çizmek istiyorum. Kahvaltıyı kadın hazırlamaz. Senelerce annem çalışırken sevgili babacığım bana çok kahvaltı hazırlamıştır. Hayat müşterektir. Bu tarz cahilce açıklamaların artık son bulması gerekiyor, özellikle sanatçılarımıza yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR