Mars Helikopteri enerji testlerini atlattı

Mars Helikopteri enerji testlerini atlattı

 NASA’nın Mars helikopteri son testlerini  yapmaya devam ediyor. Özellikle de ilerleyen yıllarda Mars içerisinde insanların koloni kurmasını sağlayacak bu helikopterler, büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle NASA uzmanları, defalarca helikopter sistemleri ile ilgili çalışmalar yürütüyor.

NASA, Mars görevini 2020 yılında başlatacak ve bugüne kadarki en kapsamlı projelerden bir tanesi de bu olacak. Kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre Mars helikopteri , NASA’nın uzay aracına bir şekilde entegre edilecek.

Uzay kuruluşu tarafından 90 derecenin altında yapılan testlerde, genel olarak sistemsel bir problem ortaya çıkmadı. Ayrıca bütün testler en az 6 kez yapıldığı için herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali de son derece düşük.

Bu uzay helikopterinin yaşayabileceği en büyük krizlerden birisi de enerji ile ilgilidir. NASA uzmanlarının geliştirdiği güneş panelleri sayesinde, herhangi bir enerji sorunu da ortaya çıkmayacak. Araçta kamera dışında hiçbir teknolojik alet bulunmayacak.

Kuruluş ayrıca, bugüne kadarki en ilginç işlerinden birisini de başarmış olacak. Normal şartlarda NASA, kullanacağı uzay araçlarında genellikle üst düzey teknoloji kullanıyor. Bu seferki araçta ise sadece güneş pilleri ve kamera olacak.

Böylece NASA, kendi tarihinde bir ilki de başaracak gibi görünüyor. Peki sizce de Mars görevi başarıya ulaşabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Samsung Galaxy A70 : Uygun fiyata üst düzey deneyim

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR