Kanal D Ana Haber’in özrü kabahatinden büyük oldu!

İstanbul ve Ankara’da belediyeler, hükümetin enflasyonla mücadele planı kapsamında düşük fiyattan gıda satışına başladı. Sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kurulan tanzim konuşulmaya devam ederken, Kanal D Haber tartışma yaratan bir habere imza attı.

İLGİLİ HABER: ‘Kanal D haber röportajları kesip biçerek yalan haber yaptı’ iddiası!

Kanal D, tanzim satışlarıyla ilgili üreticilerle yaptığı röportajları belli bir noktadan kesip birleştirerek haberleştirdi. Kanal D, haberi, “Üreci ‘tanzim’den memnun” başlığıyla verirken, üreticilerin konuşmasını belli bir noktadan sonra keserek, yapılan eleştirilere yer vermedi.

Bu tavır sosyal medyada ve kamuoyunda büyük tepki topladı. FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal da bu tavra tepki göstererek Twitter hesabından, “Habercilikte rezillik” ifadelerini paylaştı.

Portakal’ın paylaşımına Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın’dan açıklama geldi. Buket Aydın, Fatih Portakal’ı sert bir dille eleştirirken, çiftçinin eleştiri içeren sözlerinin neden yayınlanmadığına dair bir konuşma yapmadı.

YAZARLAR