‘Öcalan’ın mesaj içeriğinde pazarlık yürütüldü’

‘Öcalan’ın mesaj içeriğinde pazarlık yürütüldü’

Abdullah Öcalan ile 8 yıl sonra avukatlarıyla yapılan görüşmeden önce 31 Mart’ın hemen ardından bir ön görüşme yapıldığı, iddia ediliyor. Avukatlarıyla yapılan görüşmede İmralı’dan verilecek mesajın içeriği konusunda pazarlık yapıldığı bu nedenle 2 Mayıs’ta gerçekleştirilen görüşmenin 6 Mayıs’ta kamuoyuna duyurulduğu ileri sürülüyor.

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal ettiği gün, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan ile avukatlarının 8 yıl aradan sonra İmralı’da görüşme yaptığının kamuoyuna duyurulması iktidarın Kürt kökenli seçmene bir mesaj verdiği şeklinde yorumlanmıştı.

Öcalan’a yönelik uygulanan sözde tecritin kaldırılması talebiyle HDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven 6 ayı aşkın süredir açlık grevi yapıyor.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberindeki iddialara göre Öcalan 2 Mayıs’ta gerçekleşen görüşmenin 4 gün sonra 6 Mayıs’ta kamuoyuna açıklanmasının Öcalan’ın kamuoyuna duyurulacağı mesajların içeriğinde anlaşma sağlanamamasından kaynaklandığı ileri sürülüyor. Mesajın içeriği konusunda pazarlık yürütüldüğü ifade ediliyor.

Öte yandan Öcalan’ın avukatları yeniden görüşme için başvuruda bulundu.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR