Kaz Dağları’na geliyor… Fazıl Say’dan doğa katliamına tepki konseri!

Kaz Dağları’na geliyor… Fazıl Say’dan doğa katliamına tepki konseri!

Ünlü Piyanist ve besteci Fazıl Say, Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına tepkisini piyanosu ile verecek. Truva Sonatı’nın bestekarı Say, 18 Ağustos Pazar günü sabahı Kaz Dağları’nda ücretsiz bir orman konseri verecek ve ilk defa o gün yeni bestelediği Kaz Dağları Marşı’nı icra edecek.

Fazıl Say, Kaz Dağları’da başlatılan altın madenine tepki göstermek için Çanakkale’de ücretsiz bir orman konseri vereceğini duyurdu.

AKP’li vekil Kaz Dağları’nın katledilmesini savundu, kendisine tepki yağdı

PİYANO BU SEFER KAZ DAĞLARI’NA GELİYOR

18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları‘ndaki doğa katliamına ‘dur’ demek için ormanda konser vereceğini duyuran Fazıl Say, açıklamasında şunları söyledi:

“18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na.

Moğollar bu kez Kaz Dağları için söyledi

Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kaz Dağları Marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir. ‘Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır’ der düşünürler… Biz de ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.”

Kaz Dağları’ndaki katliama İlhan İrem de sessiz kalmadı: ‘Geleceği sattınız…’

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR