Çok Okunanlar

3 bin kişi ile AKP'den istifa etti… Mevcut başkan CHP'nin adayı oldu

'Kabataş yalancısı' yandaş gazeteci isyan etti: Sizin gibi düşünmeyen başörtülülere...

Yılmaz Özdil'den 'kitap fiyatı' açıklaması: Atatürk için çaba harcayınca 'istismar' öyle mi?

Bitmemiş devlet hastanesine milyonlar ödenmiş! 'Arkasında Menzilciler var...'

Türkücü Güler Işık: Dinimizde kadın sesi günah olduğu için şarkı söylemeyi bıraktım

İyi Parti: Gezi olayları yeniden ısıtılarak, gündeme sokulmaya çalışılmaktadır

İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, yerel seçimlere yönelik CHP'nin partilerine getirdiği iş birliği önerisini olumlu karşıladıklarının altını çizerek, "Bu iş birliğinin seçmen bazında da sandık bazında da olumlu sonuçlanmasını arzu ediyoruz." dedi.

İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, yerel seçimlere yönelik CHP'nin partilerine getirdiği iş birliği önerisini olumlu karşıladıklarını belirterek, "Bu iş birliğinin seçmen bazında da sandık bazında da olumlu sonuçlanmasını arzu ediyoruz." dedi.

İyi Parti Başkanlık Divanı, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Paçacı, İyi Parti'nin halkın birçok problemini Meclis gündemine taşıdığını ve hükümetten bu problemlere çözüm getirmesini istediğini dile getirerek, "AKP, MHP, HDP'nin oluşturduğu 'red ittifakı' bu önergelerimizi oylarıyla reddetmektedir," dedi.

Son günlerde toplumun ayrışmasına yönelik birtakım ürkütücü oyunların sahneye konulmak istendiğini belirten Paçacı, şöyle devam etti:

"Gezi olayları yeniden ısıtılarak, gündeme sokulmaya çalışılmaktadır. Bir taraftan 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilahımdır' denilirken, diğer taraftan kara çarşaflı provokatörlerce Atatürk heykeli baltayla yıkılmaya çalışılmaktadır. 10 Kasım'da milyonlarca insan devletimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü sevgi ve saygıyla anarken, diğer taraftan aynı gün Atatürk ve devletimize hakaret eden bir meczup, Diyanet İşleri Başkanı tarafından ziyaret edilmektedir."

'İYİ PARTİ VE CHP ARASINDAKİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDEN TEDİRGİN OLDULARI İÇİN İŞBİRLİĞİ ARAYIŞINDALAR'

Cihan Paçacı, açıklamasının ardından bir gazetecinin bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "yerel seçim ittifakı" çerçevesinde görüşme kararına ilişkin bir soruyu şu şekilde yanıtladı:

"Bunu siyasi açıdan değerlendirdiğimizde CHP ile İyi Parti arasında yapılan görüş alışverişinin kendilerini tedirgin ettiği ve bu amaçla yeni bir iş birliği arayışının olduğu söylenebilir. Onun ötesinde yapacakları görüşmeler iki siyasi partiyi ilgilendirir. Konu bizim dışımızdadır."

'TEKNİK BAZDAKİ GÖRÜŞMELER DEVAM ETMEKTEDİR'

Yine CHP ile İyi Parti arasında yerel seçim ittifakı çerçevesinde bir görüşme olup olmayacağı yönündeki soru üzerine Paçacı, şu değerlendirmede bulundu:

"CHP ile İyi Parti arasındaki teknik bazdaki görüşmeler devam etmektedir. Bugün Sayın Koray Aydın ile Sayın Bülent Tezcan tekrar bir araya gelecekler. Sanıyorum bundan sonraki günlerde de bu görüşmeler devam edecek. Biz İyi Parti olarak CHP'nin bize getirdiği iş birliği önerisini olumlu karşıladık. Bu iş birliğinin seçmen bazında da sandık bazında da olumlu sonuçlanmasını arzu ediyoruz. Tabii bu bir görüşme trafiğidir, anlaşabiliriz, anlaşamayabiliriz ama önemli olan bir iş birliği içerisinde iyi niyetle bu görüşmelerin yapılıp sonuçlandırılmasını sağlamaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Paçacı, "Demirtaş ile ilgili AİHM'nin kararını Sayın Cumhurbaşkanı uygulamayacağını ifade etti. AİHM ve sözleşmesinin Türkiye tarafıdır, altına Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak imza atılmıştır. Alınan kararların uygulanacağı yönünde. Ancak yönetim, iktidar bunu uygulamadığı takdirde sanıyorum AİHM ve AB ülkeleri tarafından siyaseten bir baskı gelebilir. Onun ötesinde söylenecek bir şey yoktur." diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li belediye başkanının ortalığı karıştıran 'el pençe divan pozu'

Politika

Emre Kongar, 'Fazıl Say haklı' dedi, şimdi yapması gerekeni söyledi

Politika

e-Devletin ölümsüzleri seçmen listesinde yer alıyor mu?

Politika

Ekrem İmamoğlu: Sürpriz ilçeler alacağız ve ulaşım sorununu çözeceğiz

Politika

Meral Akşener'den İzmir adayları açıklaması

Politika

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Soylu'ya yanıt!

Politika

Uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz yaşanmazdı!

Politika

AKP'li belediye hakkında skandal iddia: Önce tarikata üye olacaksın!

Politika

AKP'den 9 kişi daha istifa etti!

Politika

Kocaoğlu ile Zeybekci arasında dikkat çeken samimi sohbet

Politika

Gülen, ABD'den gönderilirse hangi ülkeye gidecek?

Politika

Fatih Portakal'dan Mehmet Özhaseki yorumu: Muhalefete ihtiyacı yok!