Tüm zamanların en iyi PS4 oyunları

Tüm zamanların en iyi PS4 oyunları

Artık bu neslin yavaş yavaş sonuna geldiğimizi kabul etmemiz gerekiyor. Büyük bir ihtimalle şu vakitten sonra PS4’e özel bir oyun da duyurulmayacak. Malum, Sony geçtiğimiz E3’e katılmadı. Bu da PS4 için yeni bir özel oyun duyurusu olmayacağı anlamına geliyor. Dahası 2018 E3’te ortaya çıkan ve hala çıkış tarihi gizemini koruyan bazı oyunların da PS4 yerine PS5’e kaydırılması gündemde. Biz de tüm bu şartları göz önünde bulundurarak, gelmiş geçmiş en iyi PS 4 oyunları için bir liste hazırladık.

Tüm zamanların en iyi PS4 oyunları . Öncelikli şartımız oyunun PS4’e özel olarak satışa sunulmuş olmasıydı. Yani listede yalnızca PS4’te oynanabilen oyunlar mevcut. İkinci şartımız ise yeniden çevrim olan remastered tarzı yapımları liste dışı tutmak oldu. Örneğin God of War 3 Remastered ya da Uncharted Collection gibi yapımları listeye dahil etmedik.

Listemizde PS4’ün ilk satışa sunulduğu tarih olan Kasım 2013’ten bu yana konsola özel olarak satışa sunulmuş olan 80 puan ve üzeri ortalamaya sahip en iyi yapımlar bulunuyor.

Gelmiş geçmiş en iyi PlayStation 4 oyunları listesindeki sıralama Metacritic üzerindeki ortalama puanlara dayandırılarak yapıldı. Bilindiği üzere Metacritic dünyanın çeşitli ülkelerinden onlarca saygın oyun mecrasının puanları toplamının ortalamalarını alıyor.

 

God of War

Çıkış Tarihi: 20 Nisan 2018
Yapımcı: Santa Monica
Ortalama Puanı: 94

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR