darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Adli Emanetteki hırsızlık cinayetle ortaya çıktı

İstanbul Kartal'daki, Anadolu Adalet Sarayı'nda skandal bir olay yaşandı. Adli emanette çalışan bir memur, bir çeteyle anlaştı, milyon liralık hırsızlık yaptı. Adli emanete gelen altınlar, uyuşturucular, sahteleriyle değiştirildi. Olay bir cinayetle ortaya çıktı.

İstanbul Kartal'da bir kişinin otomobilin içinde öldürülmüş halde bulunmasına ilişkin, cinayeti gerçekleştirdiği iddia edilen Anadolu Adliyesi adli emanette çalışan bir memur tutuklandı.

Kartal'da 13 Nisan'da otomobilinin içinde başından vurulmuş olarak bulunan Davut Mengir'in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma, incelenen cep telefonu kayıtlarında Mengir'in Anadolu Adalet Sarayı Adli Emanette çalışan memur E.Ş.T ile çok sayıda görüşme yaptığının tespit edilmesi üzerine genişletildi.

Soruşturmayı yürütmek üzere özel görevlendirilen savcının talebiyle de Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde 16 kişilik özel ekip kuruldu.

Özel ekip yaptığı çalışmada, Davut Mengir'in Anadolu Adalet Sarayı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli kadın katip A.M. ile gönül ilişkisi kurduğunu, A.M. aracılığı ile de yine adliyenin adli emanetinde görevli memur olan E.Ş.T ile tanıştıklarını belirledi.

DEĞERLİ EŞYALARI TAKLİTLERİYLE DEĞİŞTİRDİ
Mengir'in, memur E.Ş.T ile samimiyeti ilerlettikten sonra, adli emanette bulunan çelik kasaların anahtarlarını yaptırmasını istediği, anahtarı yaptıran E.Ş.T'nin de geceleri çalışma bahanesiyle adli emanetteki kasalarda bulunan ve değeri bir milyon liranın üzerinde altın, uyuşturucu madde, cep telefonu ve çeşitli eşyaları alarak, yerlerine yaptırdığı taklit ürünleri koyduğu tespit edildi. 

Şüpheli E.Ş.T'nin, 2015 yılı Ocak ayından bu yana peyderpey çaldığı ürünlerden uyuşturucuyu da, Davut Mengir'in bir akrabası olan kişi aracılığı ile piyasaya sürdüğünü belirledi. 

TEHDİT EDİLİNCE ADLİ EMANETTEN ALDIĞI SİLAHLA ÖLDÜRDÜ
Davut Mengir'in, adli emanetteki denetimin sıkılaşması nedeniyle başka mal çalamayan E.Ş.T'yi sıkıştırıp tehdit emesi üzerine, E.Ş.T'nin adli emanette bulunan silahlardan birini alarak evine götürdüğü belirlendi. 

Şüpheli E.Ş.T'nin, 13 Nisan'da Davut Mengir'i arayarak yeni uyuşturucu getirdiğini söyleyip Kartal Yakacık'ta bulunan polis lojmanlarının yakınına çağırdığı ve burada başına bir el ateş ederek öldürdükten sonra silahı adli emanete geri bırakarak memleketine gittiği tespit edildi.

20 KİŞİ GÖZALTINDA
Yapılan çalışmalar kapsamında E.Ş.T gözaltına alınırken, çok sayıda MOBESE görüntüsünün incelenmesi ve telefon dinlenmesinin yapılmasının ardından, Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli kadın katip A.M'nin olayın bir kısmını itiraf etmesi üzerine, olayla ilgisi bulunan 20 kişi gözaltına alındı. 

Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen şüphelilerden E.Ş.T çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanırken, A.M'nin de aralarında bulunduğu 19 kişi serbest bırakıldı. 

Öte yandan savcılık, adli emanetten çalınan eşyaların parasıyla A.M'ye alındığı iddia edilen birden fazla araç ile çeşitli eşyalara el koydu.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Ankara'da silahlı kavga: 1 kişi ağır yaralı

3.Sayfa

Samsun'da denize giren 4 kişi boğuldu

3.Sayfa

3 yaşındaki engelli çocuğun işitme cihazını çaldılar!

3.Sayfa

Çoban sulama kanalında ölü bulundu

3.Sayfa

Vatandaşlar 'FETÖ' ile korkutulup dolandırılıyor

3.Sayfa

Çaldıkları otomobilleri camiye sakladılar

3.Sayfa

Kadına şiddet cezasız kalırsa! Eşini balkonda dakikalarca sopayla dövdü

3.Sayfa

Gezi Parkı'nda bu sabah hareketli dakikalar yaşandı

3.Sayfa

72 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunan zanlı yakalandı

3.Sayfa

Bayram tatiliyle beraber kazalar da başladı: 10 ölü, 58 yaralı

3.Sayfa

Düğünde oyun havası kavgası: 1 ölü

3.Sayfa

İstanbul'da 6 katlı binada yangın