darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Ahmet Davutoğlu: Nerede bende o cesaret

Konya'da vatandaşlarla el sıkışması üzerine elinde oluşan ağrı yüzünden doktor tavsiyesi ile eline beyaz bir bant yapıştırıldığını dile getiren Davutoğlu, "Efendim, ben o kadar kızmışım ki, duvarı yumruklamışım, yetmemiş, Sare Hanıma 'Sen de sus' demişim, okudunuz haberleri değil mi? Ben Sare Hanıma 'Sen de sus' diyeceğim, bende nerede o cesaret?" diye espri yaptı.

Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Çankaya Köşkü Basın Merkezi'nde haber ajansları,gazeteler ve televizyon kanallarının başbakanlık muhabirleri ile buluştu.  Bir basın mensubunun çocuklarını seven Davutoğlu çifti, gazetecilerle bir süre sohbet etti. Basın mensuplarına "Hiç kalbinizi kırdığım oldu mu?" diye soran Davutoğlu, "hatırlamıyoruz" yanıtıyla karşılaştı. 

Bir muhabirin "Televizyon kanallarında bizi izlerken, şaşırdığınız olaylar oldu mu?" sorusuna Davutoğlu, bazen çay içip, sohbet ettikleri görüşmelerin kriz havası varmış gibi yansıtıldığını anlattı. "Sizler dışarıda acil şu geldi, şunla görüşüyorlar" diyorsunuz, biz ise içeride çay içiyoruz, dışarıdan gören de kriz olduğunu sanıyor." diyen Davutoğlu, bu görüntüleri ise tebessümle izlediklerini belirtti. 

Gizli konuların basın mensuplarınca yayında aktarılması halinde ise hesabı yanındaki görev yapanlara sorduğunu dile getiren Davutoğlu, Süleyman Şah ile ilgili basın mensuplarıyla yaşadığı bir olayı anlattı. Bir gazetecinin "Süleyman Şah ile ilgili bir kriz mi var?" sorusuna "Nedense hocalığım tuttu, 'Süleyman Şah kim' dedim o gazeteciye." diye yanıt verdiğini aktaran Davutoğlu'nun bu sözü üzerine Sare Davutoğlu araya girerek, "Nedense, sanki hiç tutmaz da." dedi. Bunun üzerine bir gazeteci de "Muhalefete ihtiyacınız yok." esprisini yapınca Davutoğlu, "Harika, çok iyi, bunu hep kullanacağım." diye konuştu. Sare Davutoğlu ise samimi, iyi niyetli eleştirinin uzun vadede en iyi dost olduğunu vurguladı. 

'NEREDE BENDE O CESARET'

Başbakan Davutoğlu, Konya'da vatandaşlarla el sıkışması üzerine elinde oluşan ağrıdan bahsetti. Doktor tavsiyesi ile eline beyaz bir bant yapıştırıldığını dile getiren Davutoğlu, "Efendim, ben o kadar kızmışım ki, duvarı yumruklamışım, yetmemiş, Sare Hanıma 'Sen de sus' demişim, okudunuz haberleri değil mi? Ben Sare Hanıma 'Sen de sus' diyeceğim, bir ben bu nezaketle onu yapmam, bir de bende nerede o cesaret?" diye espri yaptı. Sare Davutoğlu da eşinin kendisi hakkında kötü bir profil çizdiğini ifade etti.  Başbakan Davutoğlu, basın müşavirliğindeki çalışma arkadaşlarının yaşadıklarını da gazetecilere aktardı.  Daha sonra basın mensupları ile fotoğrafçektiren Davutoğlu çifti, Basın Merkezi'nde çalışanlarla da tokalaştı.

FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Davutoğlu, sosyal medya sitesi Instagramdaki hesabından basın mensuplarıyla çektirdiği fotoğrafı, "Gece, gündüz demeden birlikte çalıştığımız Başbakanlık muhabirleri ile..." notunu yazarak paylaştı.

ANKARA’DA EV BAKIYOR

Başbakan Davutoğlu, oğlu Mehmet’in Bilkent’te okuduğunu söyleyerek, Ankara’dakiralık ev baktıklarını ve kütüphanedeki kitaplarını toplayarak, taşınmaya hazır olduklarını belirtti. Davutoğlu, ayrıca kızı Hacer Büke ile ilgili anılarını da anlatarak "Benim gönlümde oğlum Mehmet’in yeri çok farklı ve ayrı ancak; Allah herkese kız babası olmayı nasip etsin. Kız çocukları çok farklı" dedi.

KIZI HACER BÜKE’Yİ ANLATTI

Kızı Hacer Büke’nin çok duygusal bir yapıya sahip olduğuna, mekan aidiyet duygusunun çok yüksek olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, kızının Başbakanlık konutunun bahçesindeki ağaçlarla dahi tek tek vedalaştığını söyledi. Kızı Hacer Büke’nin hayvanlara olan sevgisini belirten Davutoğlu, bir köpeklerinin olduğunu ve onu da taşınacakları eve götüreceklerini kaydetti. 
Başbakanlık Basın Danışmanı Osman Sert’in de olduğu sohbette Davutoğlu, basın mensuplarına tek tek teşekkür ederken, Osman Sert de gazetecilere teşekkür etti. Başbakan Davutoğlu daha sonra Başbakanlık muhabirleriyle toplu fotoğraf çektirdi.

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: Abdullah Gül bu harekete ihanet edenlerden biridir

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler