darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Akşener'den Erdoğan'a 'çürük yumurta' cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 'Bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz'  sözlerine yanıt verdi, 'Arşive bakarsa, MHP Genel Başkanı ile kendisinin nasıl birbirlerine çürük yumurta muamelesi yaptıklarını görür.' ifadesini kullandı.

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Haftası nedeniyle organize edilen  resepsiyonda, Meral Akşener yabancı büyükelçi eşleriyle bir araya geldi.

Akşener, seçim ittifakına henüz olumlu yanıt vermeyen Saadet Partisi'ne 'O zaman güle güle deriz' diyen Erdoğan’ın, 'Kimler kimlerle beraber. Bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz' sözlerine yanıt verdi.

'ERDOĞAN'A TAVSİYEM ARŞİVE BAKMASIDIR'
Gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu cevaplayan Akşener, Erdoğan'ın sözlerinin siyasi nezaketsizlik olduğunu söyleyerek, şunları söyledi:

'Sayın Erdoğan’a tavsiyem arşive bakmasıdır. Gerçi bizim ittifak arayışımız olmadığı için muhatabı da biz değiliz. Ama kendi grubunun dışında kalan herkesi çürük yumurta olmakla suçlamak büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Arşive bakmasını tavsiye ederim. Orada MHP Genel Başkanı ile kendisinin nasıl birbirlerine çürük yumurta muamelesi yaptıklarını görüp muhtemelen utanacaktır.'

'GÖĞÜS GÖĞÜSE MÜCADELE ETTİLER'
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, 'Bir grup FET֒cüler ile birlikte önce partiyi ele geçirmeye sonra yıpratmaya çalıştılar' şeklindeki açıklaması da sorulan Akşener, şunları söyledi:

'Bu arkadaş konuşur. Fakat şunu tavsiye ederim, 7 Haziran seçimlerinde iftirada bulunduğu şahıslar şehirlerde FET֒cülere 30 bin müşahit kartı dağıtmadılar. O dönemde yaptığı televizyon konuşmalarını da ben sizlerin dikkatine sunuyorum. O zamanlar FET֒cülerin ajansına 30 bin bir yerde,15 bin bir yerde şeyler dağıtıldı. Hatırlarsınız Bugün TV ve Samanyolu TV’ye baskınlar yapıldı. O baskınlarda kendisi de başta olmak üzere bir diğer genel başkan yardımcısı, il teşkilatı, milletvekili adayları göğüs göğüse mücadele ettiler. Orada bizim arkadaşlarımızdan bir kişi yoktu.'

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı