Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Bilal Erdoğan: İmam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir

CUHMURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı (TÜRGEV) yönetim kurulu üyesi Bilal Erdoğan, 'İmam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin, bel kemiğidir' dedi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'na katılmak için Aksaray'a geldi. Bilal Erdoğan'ın, Aksaray Üniversitesi'ni ziyaretinde kendisine Vali Aykut Pekmez ve Aksaray Belediye Başkanı AKP'li Haluk Şahin Yazgı da eşlik etti.

Bilal Erdoğan, yanında vali, belediye başkanı ve protokol mensupları ile Aksaray İmam Hatipliler Derneği tarafından 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'nın düzenlendiği spor salonuna geçti. Burada konuşan Bilal Erdoğan, İmam Hatip Okulu mezunu olmanın önemine değinerek, "Elhamdülillah, imam hatipliler, imam hatip davasını zirveye taşıdılar" dedi. İmam Hatiplilere kötü muamele reva görüldüğünü ileri süren Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

"Ne muameleler reva görüldü, bunları biz yaşadık. 28 Şubatları yaşadık. 1980 öncesinde 70’lerde yaşananları, imam hatiplerin kapatılıp yeniden açıldığı dönemleri yaşadık. Neden Türkiye’de imam hatiplilere ikinci sınıf insan muamelesi yapıldı. Maalesef bu ülkede bu ülkenin değerleriyle barışık olmayan, bizim değerlerimize, inançlarımıza, düşman olan bir zümre türedi. Bu zümre ne bizim inancımızı, ne de değerlerimizi yaşamamızı istemediler.'

'İMAM HATİP NESLİ BU ÜMMETİN BEL KEMİĞİDİR'

Erdoğan, imam hatip neslinin bu ülkenin bel kemiği olduğu görüşünü savunan Bilal Erdoğan, şöyle dedi:

"'Maalesef Türkiye’de 5 vakit namaz kılan, aynı Allah’a inanan insanlar, Allah’a inandıklarını sanarak bir kula kul olmuşlar. İmam hatip neslini neden tasvip etmediler? Çünkü, birisi size gelip de 'namazını kılma, mecbur kalınca içki iç' demedi, deselerdi ne derlerdi, hayır derlerdi. Neden imam hatip nesli bunların tuzağına düşmedi. Çünkü imam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin bel kemiğidir. 15 Temmuz şehitlerimizin arasında nice imam hatipli şehitlerimiz var. Allah onlara rahmet eylesin, Allah bizi şehitlerin yolundan ayırmasın.'

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı

Güncel

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çekici eylemi

Güncel

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşakları ulaşıma kapatıldı

Güncel

Kavala operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 8'i serbest

Güncel

Gezi Parkı'nda 'Piyano çalan adam' lakaplı Alman müzisyen anlattı: İddiaların tümü saçmalık

Güncel

KESK'ten 'yoksulluk' mitingi

Güncel

Tepki çeken Atatürk heykelini savundu

Güncel

THY uçağında 'TNT' şakası

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı

Güncel

Emniyet müdürünün kızına ceza yazan polise ödül