Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Böke: İktidarın zayıflığı bu kararların çıkmasının sebebi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Almanya Federal Meclisi'nde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin karar tasarısının onaylanmasıyla ilgili, "İktidar güce sahip olmadığı için Türkiye'yi hiçbir zaman savunamıyor. Bu kararların çıkmasına engel olamıyor" dedi.
Selin Sayek Böke, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ve Parti Meclisi üyesi Canan Kaftancıoğlu ile birlikte partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Parti binasında basın toplantısını düzenleyen Böke, Almanya Federal Meclisi'nde alınan kararı değerlendirdi. Böke, "Biz bu kararı şiddetle kınıyoruz. Bu hükmü asla kabul etmiyoruz. Tarih tarihçilere bırakılmalıdır. Siyaset ise bugünün şartlarını vatandaşlar için iyileştirmek amacıyla yapılmalıdır. Bu kararı bu açıdan şiddetle kınıyoruz. 5 gün önce genel başkanımız Almanya’daki bütün siyasi partilere bir mektupla bu kararın yanlış olacağını söylemişti. Bu karar alındığı takdirde Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilere olumsuz yansıyacağını söylemişti. Bu endişeyi sadece Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bir mektupla ve yaptığımız ziyaretlerle değil aynı zamanda yurt dışındaki temsilciliklerimizle kuvvetli bir sesle dile getirdiler. Almanya’nın vermiş olduğu bu karar maalesef çok olumsuz bir karardır" dedi.
Böke, Almanya Federal Meclisi'nin aldığı karar nedeniyle hükümeti de eleştirerek şunları söyledi:
"Türkiye aleyhine bu kararların böyle kolayca veriliyor olmasının en temel sebebi dış dünyadan bizi izole etmiş olan bir iktidarla yönetiliyor olmamızdır. İktidar güce sahip olmadığı için Türkiye’yi hiçbir zaman savunamıyor. Bu kararların çıkmasına engel olamıyor. Türkiye zor günlerden geçiyor. Çünkü yönetimsiz bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki İzmir’in Belediye Başkanı olarak bile seçilemeyen bir kişi Başbakan olarak atandı. Seçilmedi, atandı. Kendisi bir saray darbesi hükümetinin Başbakanı olarak atandı. Kendisinin belediye başkanı seçilmiş olmaması İzmirlilerin ileri görüşlülüğünden kaynaklanmaktadır. İzmirliler, 'Benden uzak ol, seni belediye başkanı olarak görmek istemiyorum' demiştir. Böyle olduğu için de düşük profilli olduğu İzmir seçmeni tarafından ispat edilmiş ve Başbakan olarak atanmıştır. Sayın Başbakan benim sözlerimden rahatsız olmuş bana laf yetiştirmiş. Kendisine buradan bir kez daha hatırlatalım. Bu sözleriyle bir darbe hükümetinin Başbakanı olduğunu ve kendisini feshetmek için çalışıyor olduğunu itiraf etmiştir. Bu bir darbe iktidarıdır. Türkiye bu darbe iktidarına karşı kendisini koruyacak ve Cumhuriyet’i tekrar inşa edecektir."

DHA

İlgili Haberler

Politika

Abdulkadir Selvi: AKP'de ilginç bir şey oluyor

Politika

İlker Başbuğ: İmam Hatip Liselerinin sayısının artırılmasının nedenleri nedir?

Politika

Bilal Erdoğan çocukluğuna indi: Babamı cezaevine girerken göremedim, ona sarılamadım

Politika

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Politika

Vatandaş faturasını ödeyemiyor... Saray, bir yılda bin 300 konutun elektriğini tüketiyor

Politika

CHP ve İyi Parti'de 14 il için hareketlilik

Politika

Orhan Gencebay: Her dönemin adamı olmak bukalemunluktur

Politika

Kahve falı baktıran CHP'li Gürsel Tekin: Başkan adaylığı gözüküyor

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı