darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

CHP, Sultangazi ve Eyüp'e çıkarma yaptı

CHP İstanbul İl Örgütü, Sultangazi’de yaşayan vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek için ilçeye akın etti.

Cemal Canpolat liderliğindeki CHP İstanbul İl Örgütü, Sultangazi’de taş ocaklarının yarattığı çevre kirliğinden tapu mağdurlarına; esnafın ekonomik problemlerinden işsizliğe kadar birçok konuda vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm yöntemlerini anlattı.

Sultangazi’deki programlara İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, il başkan yardımcıları, PM Üyeleri Tuba Ütebay ve Ferihan Karasu ile Sultangazi İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu da katıldı.

unnamed-(1)-047.jpg

TAŞ OCAKLARI ZEHİR SAÇMAYA DEVAM EDİYOR
CHP İstanbul İl Örgütü sabah saatlerinde Cebeci Mahallesi’nde bulunan taş ocaklarının yarattığı çevre kirliliğiyle ilgili eylem yaptı. Cebeci taş ocakları bölgesinde toplanan CHP’liler adına basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, parti olarak Sultangazi’de bulunan taş ocakları ile ilgili bugüne kadar 100’lerce önerge verdiklerini ancak taş ocağı sorunun çözülmediğini ifade ederek, "4 ay süre veriyoruz. Bugün itibariyle sorunu olağanüstü önergelerle TBMM’ye taşıyacağız. Taş ocakları kapatılacak denildi. Tekrar açıldı. AKP’nin bir çıkarı ve destek veren gruplar var. Belediye bugün biz geleceğiz diye iyi bir iş yapmış yolları sulamış toz olmasın diye. Burada yaşayanların tüberküloz, kanser gibi hastalıklara yakalanma riski var. Büyükşehir’e bu sorunları taşıyoruz ama bu da yetmiyor bu konuyu Meclise taşıyacağız ve kararlı bir şekilde bu mücadelemizi yürüteceğiz' dedi.

unnamed-(2)-033.jpg

TAPU MAĞDURLARININ SORUNLARI MECLİSE TAŞINACAK
CHP heyeti eylemin ardından CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Sultangazi İlçe Örgütü’nün çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Canpolat, daha sonra Habipler Mahallesi’nde tapu sorunu yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Habibler Mahallesi Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden CHP heyeti, burada yaşadıkları evin tapusunu alamadığı için mağdur olan mahalleleri tek tek dinledi. Habipler Mahallesi sakinleri bugüne kadar AKP’li belediyeye ve hükümete yaptıkları hiçbir çağrıya olumlu yanıt alamadıklarını belirterek isyan etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da “1950’den beri sizin sorunlarınızı çözmeyenler başka yerlerde istedikleri araziyi anında kendi yandaşlarına veriyorlar. Bu yetki ellerinde var. Biz bu bölgede oturan vatandaşların tapularının verilmesi için Büyükşehir Belediyesinde, İlçe Belediyesinde bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Ama bunlar da yeterli değil biz bu konuyu parlamentoya taşıyoruz. Çünkü burada halkın kentsel dönüşümden mağdur edilerek çıkar gruplarının önünün açılmasına müsaade etmeyeceğiz. Sizin yerinizin rantçılara peşkeş çekilmesine müsaade etmeyeceğiz. Sizin yanınızda olacağız, gerekirse eylem yapacağız mücadele edeceğiz ama yerlerinizi kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz' diye konuştu.

unnamed-(3)-026.jpg

Son olarak bölge halkının doğalgaz, ulaşım, çevreyle ilgili sorunlarını da dinleyen Canpolat, vatandaşlara hakları konusunda geri adım atmamalarını, mücadelelerinden vazgeçmemelerini ve kendilerinin de bu sorunların çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

CHP heyeti Habipler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra mahalleleri tek tek dolaşarak esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

unnamed-(4)-023.jpg

Sultangazi’deki programların sona ermesinin ardındansa akşam saatlerine doğru Eyüp’e geçen CHP heyeti, burada Eyüp halkıyla bir araya geldi.
 

unnamed-070.jpg

İMC TV’YE DESTEK ZİYARETİ
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve il başkan yardımcılarından oluşan heyet, hakkında kapatma kararı verilen İMC TV’ye destek ziyaretinde bulundu. İMC TV’nin yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya gelen CHP’liler medyaya yönelik baskı politikalarına karşı basın özgürlüğünden yana olduklarını söyledi. İl Başkanı Cemal Canpolat, ziyaret sırasında İMC TV’ye verdiği röportajda, "Gerçekleri söyleyen medyayı kapatıyorlar; kendileri gibi düşünmeyen herkesi susturmaya çalışıyorlar" dedi. 

 

İlgili Haberler

Politika

CHP'nin bayramlaşma programı belli oldu

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Bazılarını partiden attık

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...