darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

Emek, hazır güçle berabere kaldı

Öncelikle yazmalıyım,  Başakşehir "  Futbol Kulübü " bu sezon İngiltere nin Leicester i gibi olacak galiba, ; ilk 30 dakikalık  " önde baskısı"  Beşiktaş ı  kendi yarı alanına gömdü, bu kadar özgüven , rakibi çökerten çok paslı oyun arka  arkaya girilen gol pozisyonları ve ne enteresandır, kendi ceza  alanında karambol yaşarken hızlı çıkışla attığı 21 deki şık  Cengiz golü hak edilmenin ötesindeydi..90 dakikayı  önde tamamlayabilirdi,  tıpkı , 16 ıncı dakikada ilk kez rakip kale önünde görülen, ama  35 inci dakikadan sonra "sazı eline alan" , maçın son anına kadar oyunu forse den Beşiktaş gibi...

LEİCESTER

Yarım asıra yakın "top" seyrederim, kendi sahasında bir takımın , üstelik , rakiplerini bu statda  "boğmak" mimari amacıyla yapıldığı iddia edilen "arena" nın bile gücü " iyi oynamayı felsefe edinmiş "profesyonel" takımlara vız gelip tırıs gittiğine ilk kez şahit olmadım..  Kaldıki, rakip  fatih terim Stadında iki haftada bir 300 kişiye oynayan , Istanbul  vatandaşlarının vergileriyle finanse edilen , asıl adı Büyükşehir Belediye olan,   çalışanlarının maaşları zamanında yatan , ülkenin içinde bulunduğu mali krizden hiç etkilenmeyen , beş-on yıllık mazisiyle , Gündüz Kılıç ların,  Hakkı Yeten lerin,  Lefter Küçükandonyadis lerin, Avni Aker, Suat Özyazıcılar ın, Beykoz lu Kelle İbrahim lerin, Adana lı Füze Selami lerin, Yaşar lar ın

 "kramponlar " salladığı 1923 doğumlu Türk Futboluna , ülke sporuna olmadığı gibi , hiçbir katkısı yok "sonradan doğma bu tip siyasi komik organizasyonların"...Ankara nın "Osmanlı Takımı "  da aynısı.. ..
 
    Sevgili ABC okuyucuları, Beşiktaş- Başakşehir maçının teknik analizinden nerelere geldik, aslında  , Şenol Hoca nın , Benfica maçını çeviren oyuncuları ilk onbire koymasının ne kadar doğru olduğunu , Cenk in kanatta oynatılcınca, takımın 10 kişi kaldığını,  Atınç ın takıma geç ısındırıldığını , haftalardır  haklı olarak oynatılmayan formsuz "Olcay" ın  kurtarıcı olarak 80 de kenardan girmesinin  ne kadar yanlış olduğunu  dile getirmeye çalıştım..Abdullah Avcı nın  ise 15 bin antrenör  tarafından ne kadar kıskanıldığını.
 
    Tam da ,  Fidel Castro nun  hayatını kaybettiği güne denk geldi, "emeğin güçle berabere kalması"..  Önemli değil , kimsenin umursamadağı bir coğrafya köşesinden yazıyorum nasılsa..Emek her zaman gücü yenecektir sonunda..
 
    Güle Güle Fidell, toprağın bol olsun..

İlgili Haberler

Spor

Nadal Çin'deki turnuvalardan çekildi

Spor

Manisaspor'un kasap borcu, kupalarına haciz getirdi

Spor

UEFA'dan şok Galatasaray karar!

Spor

Ersun Yanal'dan Fenerbahçe açıklaması!

Spor

Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı

Spor

Kahraman Bapçum hayatını kaybetti

Spor

Galatasaray'dan 'ada' açıklaması

Spor

Beşiktaş, Avrupa Ligi sahnesinde Sarpsborg karşısında

Spor

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisar'ın Avrupa maçlarının yayıncısı belli oldu

Spor

Süper Lig'de 6. haftanın hakemleri açıklandı

Spor

UEFA'dan Ronaldo'ya soruşturma

Spor

İngiliz taraftarlar Selanik'te saldırıya uğradı!