darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'a göre Cihangir'e saldıran yobazlar değil de Gezi eylemcileri İstanbul'un barışını bozmuş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul yöneticileri ve il protokolü iftar programına katılarak yaptığı konuşmada, provokatif ifadeler kullandı. Taksim Gezi Parkı'na tarihi Topçu Kışlası adı altında yapılacak AVM projesini gerçekleştireceklerini belirten Erdoğan, İstanbul'un huzur ve barışını ise Gezici'lerin bozduğunu ileri sürdü. 

Her fırsatta Gezi eylemlerine ve eylemcilerine saldıran Erdoğan, "İstanbul'un huzur ve hoşgörü ortamını yok eden, farklı olana saldıran ve kendi düşüncesini bütün ülkeye dayatanlar" bulunduğunu söylerken, zsalonda bulunan bazı kişiler Cihangir'de bir kafeye "ramazan'da içki içiliyor" diye saldıran yobazlardan söz edeceğini sandı. Ama bu kişilerin yanıldıkları hemen ortaya çıktı. Çünkü Erdoğan, içki içiliyor diye Cihangir'deki kafelere saldırı düzenleyerek insanları darp eden yobazlardan değil, Gezi eylemine katılanlardan söz ediyordu. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Tüm farklılıkların İstanbul'da ahenk içinde, uyum içinde, huzur içinde birbirlerini tamamlayarak yaşıyor olmaları bu şehrin asıl zenginliğidir, asıl özgünlüğüdür. Bir süredir İstanbul'un bu vasfını tahrip etmek, farklılıkları çatışma unsuru haline dönüştürmek için uğraşıldığını, senaryolar yazıldığını, projeler üretildiğini görüyoruz. İşte son olarak Vezneciler'deki olayı gördük, yaşadık. Bu bizi ciddi manada üzen bir olay olmuştur.

"Açık konuşuyorum, Gezi olayları bir yönüyle de İstanbul'un bu farklılıkları bir arada yaşatabilme kabiliyetine yapılan bir saldırıydı. Kendi düşüncelerini, ideolojilerini, kendi hayat biçimlerini İstanbul'a ve onunla birlikte tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesiyle yaşanan bu olaylar en büyük zararı İstanbul'a verdi. Gezi olayları en büyük zararı İstanbul'a verdi. Milletimiz kimin kimin değirmenine su taşıdığını çok iyi biliyor. Kendi kapalı devre dünyalarında yalan yanlış söyleyen bir kamuoyu vardır. Yalanları köpürtmeye başlıyorlar.

"Terörle mücadelemizi, bu meseleyi ülkemizin ve milletimizin gündeminden tamamen çıkana kadar kesintisiz şekilde sürdüreceğiz. Mücadeleyi durdurmak yok. Terörün sadece Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki değil, İstanbul'daki kaynaklarını da kurutmakta kararlıyız. Artık bu şehirde hiç kimse yüzü maskeyle, eli molotofla, silahla ortalığa dökülemeyecek, bunu da başaracağız. Güvenlik güçlerimiz, askeriyle,polisiyle, korucusuyla etle kemik gibi birlik halindedir."

İlgili Haberler

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı