darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Hulusi Akar'dan açıklama: Asker elbisesi giymiş yılanlar...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbe girişimiyle ilgili bir açıklama yaparak, “Bize düşen görevi aynı kararlılıkla yapacağız' dedi.

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar yaptığı açıklamada, "Aynı kararlılıkla, azimle, gayretle asker, polis birlikte ülkemiz, milletimiz için ölürsek şehit, kalırsak gazi düsturuyla güvenlik konusunda bize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bu alçaklar, üniforma giymiş bu hainler ülkemize, milletimize özellikle silahlı kuvvetlerimize çok büyük zararlar verdiler. Bunlar adalet önünde mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaktır, bundan hiç şüphemiz yok" dedi.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. 

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, darbe girişiminin yaşandığı gece saldırıya uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Genelkurmay Başkanı Akar, "Aynı kararlılıkla, azimle, gayretle asker, polis birlikte ülkemiz, milletimiz için ölürsek şehit, kalırsak gazi düsturuyla güvenlik konusunda bize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz" dedi.


Orgeneral Hulusi Akar, "Bu alçaklar, üniforma giymiş bu hainler ülkemize, milletimize özellikle silahlı kuvvetlerimize çok büyük zararlar verdiler. Bunlar adalet önünde mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaktır, bundan hiç şüphemiz yok" diye konuştu.

ÖZEL HAREKATI ZİYARET

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları,Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün ardından 15 Temmuz gecesi darbecilerin saldırısında 50 polisin şehit olduğu Özel Harekat Daire Başkanılığını da ziyaret etti. Orgeneral Hulusi Akar, bu ziyaretin ardından yaptığı açıklamada da Ankara Emniyet Müdürlüğünü ziyaretin ardından yaptığı açıklamanın benzeri bir açıklama yaptı.

"POLİS VE ASKER KARDEŞTİR"

Orgeneral Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü binasını ziyaret etti.

Polislere hitap eden Akar, "Polis ve asker daima kardeştir" dedi.

Akar, "Asker, polis ve jandarma omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum" dedi.

Orgeneral Akar, bu ziyaretin ardından ise Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na geçti.

ALA: ASKER ELBİSESİ GİYMİŞ TERÖRİSTLER

Tüm birimlerle birlikte milletin hizmetinde olduklarını vurgulayan Efkan Ala, “Asker elbisesi içine giren teröristler polislerimizi şehit etti. Bunlar vatan evladı olamaz. Bunlar bu kardeşlerimizi burada şehit etti. 50 Özel Harekat polisimizi şehit ettiler. Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz her zaman birlikte çalıştık, birlikte çalışacağız' diye konuştu.

"YILANLAR, ÇİYANLAR, TERÖRİSTLER"

Efkan Ala’ın ardından açıklama yapan Hulusi Akar, şu ifadeleri konuştu;

"Türkiye Cumhuriyeti devleti güvenlik boyutu dahil her boyutuyla dimdik ayaktadır. TSK emir komuta içinde, kendisine verilen vazifeleri siyasi direktifleri kullanmak suretiyle en iyi şekilde yapma azim ve gayreti içindedir. Çok elim, çok acı bir olay bize yaşatıldı. Bu rezilliği, bu kepazeliği yaşatanlar hiçbir şekilde TSK mensubu olarak görülemez, kabul edilemez. Bunlar asker elbisesine girmiş yılanlar, çiyanlardır, teröristlerdir. Bunlar Türk adaleti önünde en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Asker ve polis arasına hiçbir şekilde fitne, fesadı kabul etmiyoruz. Asker ve polis bunun farkında, biz inadımıza birbirimize sarılacağız. Biz polisimizi, askerimizi çok seviyoruz. Ülkemizin güvenliğinde asker ve polisimizin rolünü çok iyi biliyoruz. Hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.'

ERDOĞAN İLE AKAR GÖRÜŞECEK

Öte yandan; Hulusi Akar, 17.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek. Bu kritik görüşme, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak.

Şamil Tayyar'dan Hulusi Akar hakkında şok iddialar:

İlgili Haberler

Güncel

'Avşa, Marmara, Gökçeada ve Bozcaada kumar adasına dönüştürülebilir'

Güncel

BİM, iPhone satışlarını durdurdu

Güncel

Sabah yazarından skandal iddia: O ajans da boykot listesinde...

Güncel

İşsizlik rakamları açıklandı

Güncel

Direnen Flormar işçileri: Bu direniş haksızlığa karşı bir direniştir

Güncel

Dolar yaktılar, Çin ve Türk malı cep telefonları kullanacaklarını söylediler

Güncel

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Güncel

Alaattin Çakıcı'nın nakil nedeni ortaya çıktı

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu