darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Senin bile inanamayacağın operasyonlar duyarsan şaşırma'

Yandaş Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a sert sözler

'CHP, 2 büyükşehiri kaybedecek'

'AKP yüzde 30'ları görebilir'

Erdoğan konuştu, bedelli askerlik buharlaştı

İçişleri Bakanı PKK'ya ne demek istedi?

ABC Gazetesi / Haber-Analiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis'te yaptığı açıklamada, "PKK gelecek Mart ayının başından itibaren bu ülke ile oyun olmayacağını bir kez daha görecek" dedi.

Bakan Soylu'nun tarih vererek yaptığı bu açıklamayı nasıl okumalıyız? Son aylarda kentlere yönelik terör eylemlerini arttıran PKK, bu açıklamanın ardından eylemlerine son mu verecek?

'TEDBİR ALIN' MI DİYOR, YOKSA...

Bakan Soylu bu açıklama ile bahar aylarında PKK'ya yönelik büyük bir askeri harekatın işaretini verdi. Peki böyle bir hazırlık varsa İçişleri Bakanı neden aylar öncesinden böyle bir operasyon planını açıklar. Bu açıklama örgüte 'tedbirinizi alın' mesajı diye verilmediyse eğer, -ki böyle bir şeye ihtimal dahi vermek istemeyiz- örgüte 'Mart ayına kadar bizimle oyun oynamaya devam edebilirsiniz' dediği anlamı çıkmıyor mu?

SİGORTA POLİÇESİ SATMAKLA TERÖRLE MÜCADELE ARASINDAKİ FARK 

Aslında Soylu'nun açıklaması AKP iktidarının sadece bürokraside değil siyasette de liyakat esasını bir kenara bıraktığının en çarpıcı göstergesi. Efkan Ala'nın kimsenin sebebini bilmediğim bir gerekçe ile ansızın görevden alınması ile İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Süleyman Soylu, bürokrasi veya devlet yönetme konusunda tecrübesiz bir isim. İstanbul Üniversitesinde aldığı işletme eğitiminin ardından bir süre borsada çalışan Soylu, ardından kurduğu şirketle sigorta işine girdi. Soylu, siyasete girdikten sonra da sigorta şirketi faaliyetine devam etti.

Anlaşılan o ki, "Düşük profilli başbakan" arayışı ile Binali Yıldırım'ı başbakan yapan Erdoğan, kabinenin geri kalanı için de aynı kriteri uygulamış. Aksi halde, sigorta poliçesi satmak için gelecekte yaşanabilecek olası riskleri müşteriye anlatmaya çalışan bir sigortacı gibi, İçişleri Bakanının PKK'ya bahar aylarında yapılacak bir operasyonun risklerini hatırlatmasının başka türlü nasıl bir açıklaması olabilir?

İlgili Haberler

Güncel

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 14 gözaltı

Güncel

Sabah yazarı: Dolar 80 lira da olsa, Erdoğan 2023'e kadar bu ülkenin başında

Güncel

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na FETÖ operasyonu

Güncel

Muharrem İnce'den Ankapark ihalesi tepkisi

Güncel

AKP'li Yeneroğlu'ndan Taha Akyol açıklaması

Güncel

Rize'de dere yatağında otel inşaatı

Güncel

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

Güncel

'Lise müdürü, okula 'kral dairesi' yaptırdı' iddiası

Güncel

Alaattin Çakıcı ismiyle dolandırıcılık

Güncel

10 yaşındaki çocuk silahlı saldırı düzenlendi!

Güncel

Fransız turist otel odasında ölü bulundu

Güncel

Trafik cezalarında yeni dönem başladı