darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Kemal Kılıçdaroğlu: Askeri linç eden canavar ruhlular da yargılansın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişimini, “Kimden gelirse gelsin, darbe bu ülkeye ihanettir. Hükümet, darbe girişimini kullanarak ya da bahane ederek, bir sivil darbeye girişirse o gecenin tüm sorumluluğu üzerine kalır. Bu darbe girişimini fırsatbilip hukuku askıya almak, demokrasiyi terketmek, özgürlükleri kısıtlamak, muhalif basının üzerine baskı kabul edilemez. AKP kendi tarihinin en büyük sınavı ile karşı karşıya. Sertliğe ve baskıya devam edilirse ülke felakete sürüklenir' dedi. Kılıçdaroğlu, linç edilen ve kıyafetleri çıkartılmış asker görüntülerini de eleştirerek “Bunlar darbeye hizmettir' tepkisini gösterdi. CHP, darbe girişimi karşısında MYK, Parti Meclisi ve milletvekillerini Genel Merkez’de olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantı sonrası konuşma yapan Kılıçdaroğlu şu mesajları verdi: 

ERLERE SAHİP ÇIKILACAK

“Darbecilerin değil ama darbe için kullanıldığını bilmeyen, tatbikat için gittiğini zanneden günahsız, yoksul Mehmetçiğin cenazelerine ve ailelerine sahip çıkacağız. Yoksul günahsız Anadolu çocuklarını vahşice linç eden canavar ruhlular da aynı darbeye teşekkül edenler gibi yargılanmalıdır. Günahsız askere düşmanlık eden, ancak düşmanın askeri olur.

ASKERE KIRBAÇ, KÜFÜR

Bu ordu hepimize lazım. Bu orduyu, çıplak asker görüntüleri ile linç edilen ve kırbaçlanan, küfür ve hakaret edilen asker görüntüleri ile itibarsızlaştırmak,  haksızlıktır, darbecilere hizmet etmek olur. Yoksul ve günahsız vatan görevi yapan erimizi itibarsızlaştırmak,  istenmeyen amaçlara hizmet eder.

MİLETVEKİLLİRİMİZİ ALNINDAN ÖPÜYORUM

Herkesten önce parlamentoya gidip canı pahasına sahip çıkan, kapalı olan Genel Kurulu açtıran milletvekillerimizin alnından öpüyorum. Onlar çok önemli görev yapmışlardır, onlar kahramandır. Onlar bombardıman altında Meclis’i terketmediler. Hem parlamentoya hem de demokrasiye sahip çıktılar, onlarla gurur duyuyorum.

BASKI FELAKET GETİRİR

Darbe ile mücadele etmenin yolu baskıyı değil, demokrasiyi artırmak, hukuku güçlendirmektir. Çatışma dilini terkederek herkesi kucaklamaktır. Bu olay bize gösterdi ki artık, parlamento ve ülke uzlaşı ile yönetilmelidir. AKP kendi tarihinin en büyük sınavı ile karşı karşıya. Sertliğe ve baskıya devam edilirse ülke felakete sürüklenir.  

SİVİL DARBE ENDİŞESİ

15 Temmuz’da kimin ne yaptığı er geç ortaya çıkacaktır. Hükümet darbe girişimini kullanarak ya da bahane ederek, bir sivil darbeye girişirse o gecenin tüm sorumluluğu üzerine kalır. Askere, yargıya, basına karşı bir cadı avına düşünürse o darbenin sorumlusunun AKP olduğu açığa çıkar. Özellikle muhalif basına karşı yapılan baskılar asla kabul edilemez, bunun karşısında dururuz.'

İlgili Haberler

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı

Politika

Lavrov ve Çavuşoğlu'ndan ortak açıklama

Politika

Soylu: Yurt içinde 790 terörist var, nerede olduklarını biliyoruz

Politika

CHP'de kurultay çağrısına ilişkin muhaliflerden yeni açıklama

Politika

İyi Parti'den MHP'ye geçen Hayati Arkaz'dan açıklama

Politika

CHP PM yarın toplanıyor

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e tebrik telefonu