darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ekrem Kerem Oktay kimdir?

AKP'li eski Bakan Egemen Bağış ve AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ekrem Kerem Oktay, CHP tabanında çok tanınan bir isim olmasa da Ankara'da iş çevrelerinin yakından tanıdığı bir isim.

Ocak ayında yapılan CHP Kuurltayında ikinci kez Parti Meclisi'ne giren Ekrem Kerem Oktay, Şubat 2016'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Ekonomi ve İş Dünyasından Sorumlu Başdanışmanı oldu.

CHP'NİN HIZLI YÜKSELEN GENÇ İSMİ

 1982 yılında Ankara’da doğan Oktay, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Hollanda Leiden Üniversitesi’nden Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını yapan Oktay, merkezi Ankara’da bulunan düşünce kuruluşu olan Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde analist olarak görev yaptı. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Doktora Eğitimini sürdüren genç politikacı Oktay, sadece CHP lideri Kılıçdaroğlu'na danışmanlık yapmıyor.

KILIÇDAROĞLU'NA 'BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALIR' DİYEN HİSARCIKLIOĞLU'NUN DA DANIŞMANI

Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapan Ekrem Kerem Oktay, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da danışmanlığını yapıyor. 2012 yılında danışmanlığını yaptığı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ermeni Soykırımını İnkâr Yasası’na karşı lobi faaliyetlerinde bulunmak üzere gittiği Fransa’da rahatsızlanan ve 20 gün boyunca Paris Bichat Hastanesi’nde tedavi gören Ekrem Kerem Oktay, gördüğü tedavinin ardından sağlığına kavuşmuştu.

Ekrem Kerem Oktay'ın danışmanlığını yaptığı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un 72. Genel Kurulu'nda AKP'nin laiklik karşıtı ve hukuku askıya alan uygulamaları karşısında sessiz kalan TOBB yönetimini eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "“Kendisi ile beni karıştırıyor herhalde. Ben anamuhalefet partisi lideri değilim. Ben TOBB Başkanıyım. Bana muhalefet etmek istiyorsa, seneye gelir, Türkiye’de beceremedi, burada Odalar Birliğinde de boyunun ölçüsünü alır. Bizde hizmet verene teşekkür edilir, ahde vefa vardır. Biz ahilik geleneğinden geliyoruz. Biz emeğin, alın terinin, akıl terinin ne olduğunu çok iyi bilenlerdeniz.' diye yanıt vermişti.

GÖRÜŞMEDE SARIGÜL FASLI

Öte yandan ABC'nin haberi üzerine "Siyasi nezaket gereği sadece tokalaştık" dediği Egemen Bağış ile bir masada baş başa görüşürken görüntülenen Ekrem Kerem Oktay'ın Egemen Bağış ve  Abdülhamit Gül ile görüşmenin hemen başında Mustafa Sarıgül'den bahsettikleri ancak sohbetin devamında kısık sesle konuştukları için görüşmenin içeriği tam olarak duyulmadığını da ekleyelim.

İlgili Haberler

Politika

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu