unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Laiklik mitingine valilik yasağı!

Burdur, Isparta ve Konya'dan da KESK'e bağlı sendikalar ile Antalya Halkevleri, TMMOB ve Birleşik Haziran Hareketi Antalya’nın da katılacağı miting 29 Mayıs Pazar günü saat 13.00'te yapılacaktı. 

Antalya Valiliği ise mitingi “ülkemizde meydana gelen terör saldırıları ve toplumda oluşan hassasiyet dikkate alındığında provakatif eylem ve olaylar meydana gelebileceği' gerekçesiyle yasakladı.

Valiliğin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 15. Maddesi’ne uygun görmeyerek yasakladığı mitingle ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde meydana gelen terör saldırıları ve toplumda oluşan hassasiyet dikkate alındığında provokatif eylem ve olaylar meydana gelebileceği, “Laik Eğitim ve Laik Yaşam, İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz' konulu yürüyüşe katılacaklar da dahil kişilerin huzur ve güvenliğinin, kamu güvenlik ve düzeninin bozulmasına sebebiyet verebileceği değerlendirilerek, söz konusu “Laik Eğitim ve Laik Yaşam, İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz' konulu yürüyüş ve akabindeki basın açıklaması 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 15. Maddesi çerçevesinde uygun görülmeyerek ertelenmiştir.'

Gerekçenin dayandırıldığı 2911 sayılı kanunun 15 maddesine göre Valilik, mitingin 'güvenliğini almada yetersiz’ kalacaklarını ve koruyamayacaklarını ifade ediyor:

“Madde 15 – Bir il sınırı içinde aynı günde birden çok toplantı yapılmak istenmesi halinde vali, emrindeki güvenlik kuvvetlerinin ve gerektiğinde yararlanabileceği diğer güçlerin bu toplantıların güvenlik içinde yapılmasını sağlamaya yeterli olmadığı kanısına varırsa, toplantılardan bir kısmını on günü aşmamak üzere bir kez erteleyebilir. Bu ertelemede müracaat önceliği göz önünde bulundurulur.'Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?