unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Redhack soruşturmasında Berat Albayrak'ı sormamışlar!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mail hesabının RedHack tarafından hack’lendiğine dair iddiaların ardından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişi, 12 gün sonra adliyeye sevk edildi. 2012 ve 2013’teki operasyonlarda sosyalist “Kızıl Hackerler Terör Örgütü' üyesi olmakla suçlanan 6 kişi, bu operasyonda ise 'Fethullahçı Terör Örgütü yöneticisi ve üyesi olmak’, '15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlamak’la suçlandı. Polis sorgusunda 'şüphelilere’ Albayrak’a ilişkin hiçbir soru sorulmadığı ortaya çıktı.

24 Eylül günü düzenlenen operasyonda Taylan Kulaçoğlu, Uğur Cihan Okutulmuş, Ekin Baykal, Abidin Çelik, Taşkın Yasak veAlaaddin Karagenç gözaltına alındı. 12 gün boyunca Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan 6 isim, uzun süre avukatlarıyla görüştürülmedi. 6 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından dün Ankara Adliyesi’ne çıkarıldı. Soruşturma savcısıSelda Binboğa Kurtuluş, şüphelilere emniyet ifadesine ek söyleyecek beyanları olup olmadığını sordu. Savcı Kurtuluş, ekleyecek ifadelerinin olmadığını belirten 6 kişiyi direkt serbest bıraktı.

Albayrak’ı sormadılar

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ'ın haberine göre, sorgu tutanağında 6 kişiye, emniyette 'skandal' sorular yöneltildi. Sorguda özellikle Berat Albayrak’ın mail hesabının hack’lenmesi gündeme gelmedi.

6 isme, özetle şu soruları yöneltildi:

* Taraf, Zaman gazeteleri, Sızıntı, Aksiyon dergisine aboneliğiniz var mıdır?

* Bank Asya’da hesabınız var mıdır?

* İnternet altyapılı olarak kullanılan, kriptolu mesajlaşma sistemi olan Bylock programını cep telefonunuza veya bilgisayarınıza yüklediniz mi? Kullandınız mı?

* Paralel yapı olarak bilinen ve liderliğiniFethullah Gülen’in yapmış olduğu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile herhangi bir bağlantınız veya sempatizanlığınız var mı? Bu örgüte mensup musunuz? Herhangi bir görev aldınız mı?

* FETÖ kuruluşları adına himmet adı altında para verdiniz mi? Topladınız mı?

Darbe suçlaması

Emniyet sorgusunda son olarak, 15 Temmuz’da FET֒nün anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlarını işlediği anımsatılarak, şüpheliler de darbeye zemin hazırlamakla suçlandı:

“FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün yöneticisi veya üyesi olarak, örgütün devamlılığını sağlamaya çalışarak belirtilen darbe girişimine zemin oluşturduğunuz, anılan terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ve yataklık yapmak suretiyle anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak suçlarını işlediğiniz değerlendirilmektedir.'Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Belediye başkanının eşi ve CHP ilçe başkanını yaralayan muhtar tutuklandı

Güncel

96 öğrenci tarikat yurdunda zehirlendi!

Güncel

'Tevrat' cinayetinde Adnan Oktar şüphesi

Güncel

Hayvanlara kötü muamele işten çıkarılma sebebi oldu

Güncel

Suruç'ta 4 kişinin öldüğü cinayet dosyasındaki gizlilik kararına itiraz ret

Güncel

Abdullah Gül'ün adı kaldırıldı

Güncel

Gizli tanık: FETÖ bunaltıcı bir şekilde esnaftan para topluyorlardı

Güncel

Yeni sistemde hangi kuruluş, nereye bağlandı?

Güncel

AKP'den 'bedelli askerlik' açıklaması: İşte detayları

Güncel

CHP'de kurultay imzalarında son durum

Güncel

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı belli oldu

Güncel

Sarallar operasyonu: 9 gözaltı