", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Şort giyen kadına saldıran gericiden iğrenç savunma!

İstanbul Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Ayşegül Terzi mahkeme salonunun arka kapısından alındı. Terzi'nin anne ve babası da duruşmada hazır bulundu.  

Tutuklu sanık Abdullah Çakıroğlu ise duruşma salonuna en son alındı. Çakıroğlu'nun salona girmesiyle Ayşegül Terzi gözyaşlarını tutamadı. 

'OTURUŞU MÜSTEHCENDİ'

Saldırgan Çakıroğlu mahkemede şu skandal sözleri sarfetti:

"Hocaefendiye gittim. Okudular, cinler musallat olmuş dediler. Hastayım. Otobüste de manevi duygularımı tahrik oldu. Oturuşu müstehcendi. Doğru oturmasını söyledim. Uymayınca istem dışı tekme attım. Ülkemizdeki manevi değerler aşındırılıyor. Kadınların iffetli giyinmemesi beni tahrik etti. Manevi duygularımın coşması ile yaptım. 

Kuran'da açıktır. Kadının kendisini taşıyabilecek bir giyime sahip olması gerekir. Kadının haya perdesinin oluşması için örtüsünün olması gerekiyor. Aksi takdirde şehvet duyguları uyandırıyor."

Saldırgan, savunmasında Terzi'nin tekmeyle bayılmadığını "sara hastası" olduğu için bayıldığını da söyleyecek kadar ileri gitti.

AYŞEGÜL TERZİ: YÜZÜME TEKME ATTI, SONRASINI HATIRLAMIYORUM

Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi ise ifadesinde "Olay günü bayramdı ve paraya ihtiyacım vardı, bu yüzden akşam nöbeti yazdırdım. Kurban kesmeyi düşündüğümden babama vekalet vermek için eve gidiyordum. Yüzüme tekme attı sonrasını hatırlamıyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum, uyandığımda hastanedeydim. Sanığın hiçbir suçlamasıni kabul etmiyorum. Evime çok yakın oturuyor ve serbest bırakırsanız tekrar yapacak" şeklinde konuştu.

TERZİ'NİN AVUKATI: SANIĞIN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINI TALEP EDİYORUZ

Ayşegül Terzi'nin avukatı konuşmasında "Adlı tıp raporunda da basit tıbbi tedavi ile giderilemeyecek fiziki ve psikolojik travmaların varlığı tespit edilmiştir. Terzi, baş ve çene gibi ölümcül hasar bırakabilecek noktalara darbe almıştır. Hala otobüse binemiyor ve çalıştığı yerden izin almak zorunda kalmıştır. Sanık eylemleriyle ülkemizin taraf olduğu anayasamızda güvence altına alınmış olan yaşama temel hak ve özgürlüklerine saldırmıştır. Sanığın iddianamesinde tanımlanmış olan suçların niteliği ve CMK 100 maddesinde devam eden tutuklanma koşulları devam ettiğinden tutuklulugunun devamını talep ediyoruz" dedi. 

TANIK: SALDIRGAN 'BUNLARI ÖLDÜRMEK LAZIM, KAFALARINI KOPARMAK LAZIM' DEDİ

Duruşmada dinelenen tanık Mahir Kır, olay anını şöyle anlattı:

Madenler durağından otobüse bindim, ayakta seyahat ediyordum. Müştekinin yanı boştu. O sırada birisi elleriyle omzumdan tutunarak tekme attı. Ayşegül'e 'yakının mı?' diye sordum, ağlıyordu. Ayşegül ilerledikten sonra şahsa dönerek 'niye vuruyorsunuz?' dedim. 'Otobüsü cünup etti, bunları öldürmek lazım, kafalarını koparmak lazım, şeytanları otobüse topladı' diyordu. Sanık şoföre seslenerek otobüsü durdurma kimse inmeyecek dedi. Sonrasında bir kargaşa oldu ve sanık otobüsten indi. Biz polise teslim etmeye çalışırken kaçtı".

AYŞEGÜL TERZİ'DEN OTOBÜS ŞOFÖRÜNE TEPKİ: ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Saldırının gerçekleştiği otobüsün şoförü Şaban Bıyıklı, konuşmasında, "11a hattında Üsküdar'a gittim. Çamlık durağını geçtikten sonra otobüste bir patırtı oldu. Otobüsü durdurdum. Genç bir bayan yanıma geldi, "Abi ben bu adamı tanımıyorum" dedi. O sırada arka tarafta bir kargaşa oldu, vuran şahsı dışarı attılar ve adamın kaçtığını söylediler. Yolcular devam edelim dedi. Bacımız 3 durak sonra inmek istedi, ben de indirim. Polis çağırma talebi yoktu. O anda hastanelik bir durum yoktu. Bacımdan da bir talep gelmedi" dedi.

Bu sözler üzerine Ayşegül Terzi, otobüs şoförü Bıyıklı'ya, "Elinizi vicdanınıza koyun ve öyle konuşun" diyerek tepki gösterdi.

TANIK: BELKİ ESKİ EŞİDİR DİYE BİR ŞEY YAPMADIM          

Duruşmada diğer tanık Mahir Kır'ın kardeşi Zafer Kır da tanık olarak dinlendi. Kır, olay anını şu şekilde aktardı:

"Abdullah Çakıroğlu ile karşı karşıya oturuyorduk. Sanık oturduğu yerden kendi kendine konuşuyordu, birden ayağa kalktı demirlerden tutunarak müştekiye tekme attı. Tekme suratına denk geldi. Belki eski eşidir diye bir şey yapmadım. "Otobüsü cenabet ettiler böylelerinin kafasını ezmek lazım" dediğini duydum. Ayşegül'ün yüzünde darbe izi vardı. Ayşegül suratını tutarak, "Ben ne yaptım ki bana vuruyor" dedi".

Bir diğer tanık Şahin Kaya ise, "Ayşegül'ü uzun zamandır tanırım. Ayşegül'ü olay günü evin yakınında gördüm. Beni tanıyamadı, sürekli ağlıyordu ve çığlık atıyordu. Daha sonra babası geldi, Aysşegül onu da tanımadı. Ayşegül hastanede çığlık atmaya devam etti. Hic bir şey hatırlamıyordu. Sürekli 'neredeyiz buraya neden geldik' diye soruyordu." dedi. 

"BEN ORTA HALLİ VURUŞ YAPTIM, AYAKKABILARIM ESNEKTİR"

Tanıkların ardından bir kez daha dinlenen saldırgan, "Benim vuruşum orta halli bir vuruştu, spor ayakkabılarım esnektir. Raporu abartılı buluyorum. Genelkurmay başkanı olduğumu söyledim olay sırasında, psikolojik olarak rahatsız olduğumun en büyük kanıtı budur" diye konuştu. 

 

İlgili Haberler

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama

Güncel

ÖKK darbe girişimi davasında ara karar açıklandı

Güncel

Türkiye'de bir Almanya vatandaşı tutuklandı