darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Trump: Kazanırsam seçim sonuçlarını kabul edeceğim

Trump, Çarşamba günü Demokrat rakibi Hillary Clinton'la çıktığı üçüncü ve son TV tartışması ardından Ohio Eyaleti'ndeki Delaware kentinde destekçilerine seslendi.

Cumhuriyetçi aday televizyon tartışmasında, seçim sonuçlarını kabul etmeyebileceğini söylemişti. Bu açıklama tartışmaya neden olmuş, bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler de bunu eleştirmişti. Çarşamba akşamki tartışmada, Fox News spikeri Chris Wallace'ın "Seçim sonuçlarını tanıyacak mısınız?" sorusu üzerine Trump, "Zamanı gelince bakacağım" dedi.

Clinton, Trump'ın bu sözleri üzerine "Bu korkunç bir şey. Demokrasimizi aşağılıyor, karalıyor, ben bilhassa dehşete kapıldım" diye konuştu.Trump, son günlerde seçime hile karıştırılacağını iddia ediyor.

'KAZANIRSAM KABUL EDECEĞİM'

Ohio'daki konuşmasında Trump seçimlerin ülkedeki adalete dair sorgulamaya neden olduğunu söyledi.Trump, "Tüm seçmenlerime ve destekçilerine ve de tüm Amerika Birleşik Devletleri halkına söz vermek ve taahhüt etmek isterim ki, eğer kazanırsam bu muhteşem ve tarihi başkanlık seçiminin sonuçlarını tamamıyla kabul edeceğim" dedi.

Trump daha sonra şu açıklamayı da yaptı: "Net bir seçim sonucu kabul edeceğim ama tartışmalı bir sonuç durumundaysa itiraz etme ve dava açma hakkımı saklı tutacağım".

'KADINLARA BENDEN ÇOK SAYGI DUYAN YOK'

Donald Trump, final tartışması sırasında Hillary Clinton'a "ahlâksız kadın" diye seslenerek seçim kampanyasındaki sert tonunu sürdürdü. Cumhuriyetçi aday, kendisini tacizle suçlayan kadınlarla ilgili sorulara yanıt vermeyi reddetti ve onları "ün peşinde koşan, Clinton kampanyasının hilecileri" olarak tanımladı. Trump'ın, "Kadınlara benden daha fazla saygı duyan kimse yok" demesi ise, izleyiciler arasında gülüşmelere neden oldu.

Nevada Üniversitesi'nde gerçekleşen televizyon tartışmasında, borç ve yetkilendirmeler, göç, ekonomi, Anayasa Mahkemesi, başkanlığa uygunluk ve dış politika gibi konular konuşuldu.

İlgili Haberler

Dünya

Tesla, 'borsadan çekilme' için komisyon kurdu

Dünya

Suudi Arabistan kripto para ticaretini yasakladı

Dünya

Beyaz Saray: Trump, Türkiye'ye çok öfkeli

Dünya

Maduro'ya suikast girişiminde flaş gelişme

Dünya

Trump'tan eski yardımcısına hakaret

Dünya

İngiliz bakandan AB'ye 'anlaşmasız Brexit' uyarısı

Dünya

Şili'de huzurevi yangını: 10 ölü

Dünya

Cumhuriyetçi Ohio Valisi, Trump'a Putin GIF'iyle cevap verdi

Dünya

Çin'den Türkiye'ye flaş çağrı!

Dünya

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Dünya

Şam- SDF görüşmelerinde ikinci tur: İdari formüller ve İdlib

Dünya

Fotoğrafını çekmeye çalışan turisti ısıran su aygırı öldürüldü