Çok Okunanlar

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Türkiye ‘Kaşıkçı' dedikçe Selman paraları akıtmış

Can Ataklı: Nerede savcılar, bu ajanlık değil mi?

AKP'li vekil: 'Trenin önüne atlayıp ölüyor bunlar'

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

'Türkmen komutan' çark etti!

Geçen kasımda Türk jetlerinin Suriye sınırında Rus savaş uçağını vurmasının ardından iki pilot fırlatma koltuğunu kullanarak uçaktan atlamış, paraşütlerini kullanıp kurtulmak istemişti. Pilotlardan biri yerde bekleyen Türkmen muhalifler tarafından havada vurularak öldürülmüştü.

Saldırıdan sonra DHA’nın bölgedeki muhabirine yaşananları anlatan 'Türkmen 2’nci Sahil Tümen Komutan Yardımcısı’Alparslan Çelik, “Pilotların ikisini de paraşütle inerken vurduk' demişti.

'Sorumluluk bana ait’

Beraberindeki 14 kişiyle birlikte 31 Mart’ta İzmir’de bir restoranda gözaltına alındıktan sonra dört gün önce '6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet’ suçunda tutuklanan Çelik’in avukatı Murat Üstündağ, müvekkilinin savcılığa yaptığı yazılı savunmayı paylaştı.

AA’nın haberine göre aksi yönde emir vermesine rağmen Rus pilotun öldürüldüğünü savunan Çelik, komutası altındaki kişilerce pilot vurulduğu için sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi.

Komutanın, 'sahte para’ suçundan iki buçuk yıl hapis cezası var

'Türkmen komutan’ yazılı savunmasında Rus pilotun öldürülüşünü şöyle anlattı: “Sosyal medyada yayınlanan ilk görüntülerde, paraşütün görüldüğü anda ateş edilmemesi emrini verdiğim, ateş edilirken emri bağırarak defalarca tekrarladığım, teslim alınmasını emrettiğim, yakınımdakilerin de emrimi bağırarak tekrar etmeye çalıştıkları bellidir. Uçak, bombalarını boşalttıktan sonra Türkiye üzerinden dönüş yaparken vurulmuştur. Bombalardan korunmak için araziye dağılan insanlar, yaralılarla ilgilenmeye çalışırken uçak vurulmuştur. Bombaların düştüğü bir enkazdan ölü ve yaralıların çıkartılmasına çabaladığımız bir anda uçağın vurulduğu ve pilotun atladığı fark edilmiştir.'

Çelik’in, daha önce 'sahte para’ suçundan hakkında kesinleşmiş iki buçuk yıl hapis ve 2 bin lira para cezası bulunduğu, zanlının ayrıca 'hükümlünün kaçmasına yardım’ ve 'dolandırıcılık’suçlarından da Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nce arandığı tespit edilmişti.

İlgili Haberler

Güncel

Çürük raporu vermeyen kadın doktor, hastası tarafından darp edildi

Güncel

Ceylanpınar sınırında hendek kazısı başlatıldı

Güncel

Seçim öncesi Ankara'da su faturalarına indirim

Güncel

Tren faciasında gözaltına alınanlarla ilgili yeni gelişme

Güncel

'Recai' adı verilen hamurlu yiyecek, etli ekmeğe rakip oldu

Güncel

Marmara'da sıcaklık değişecek

Güncel

Ankara tren faciası sonrası gözaltına alınanların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

EPDK, iç tesisat firmalarını yakın takibe alıyor

Güncel

Metroda raylara düşen kişi öldü

Güncel

Basın kartı yönetmeliğindeki değişiklik yargıya taşınıyor

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 4 kişi tutuklandı

Güncel

Metrobüs arızalandı: Uzun araç kuyrukları oluştu