darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

WikiLeaks'in kurucusu: E-postaları 14 yaşında bir çocuk bile ele geçirebilir

WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, Fox News'e verdiği röportajda, Demokrat aday Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını yürüten John Podesta'nın e-postalarının ele geçirilmesi konusunda herhangi bir devleti suçlamanın gereksiz olduğunu çünkü bunun 14 yaşındaki birinin  yapabileceği kadar kolay bir iş olduğunu belirtti.

Assange, "Podesta'nın, kendisinden bilgi çalmak için gönderilen bir yemleme e-postasına cevap verdiğini gösteren bir dizi e-posta yayınladık. Podesta (bu yemleme e-postasına cevap verip) şifresinin, 'password' (şifre) kelimesi olduğunu ele verdi" diye devam etti. Bunların yanı sıra Assange, Podesta'nın e-postalarının ne Rusya hükümetinden ne de herhangi bir taraf devletten aldıklarını vurguladı: "Aylardır kaynağımızın Rusya hükümeti ve taraf bir devlet olmadığını söylüyoruz."

Öte yandan Assange, ABD yönetiminin, WikiLeaks'in ismini bile anmadan siber saldırıların ardında Rusya'nın olduğunu iddia etmekle Trump'ın meşru başkan olmadığını söylemeye çalıştıklarını belirtti.

TRUMP: NEDEN BU KADAR DİKKATSİZLER?

Assange'ın Fox News'e yaptığı bu açıklamalar karşısında Trump da kayıtsız kalmadı. Twitter'dan yaptığı açıklamada Demokratları e-postları konusunda dikkatsiz olmaları nedeniyle eleştiren Trump şu ifadeleri kullandı: "Julian Assange 14 yaşındaki birinin bile Podesta'yı hackleyebileceğini söyledi. DNC (Demokratik Ulusal Komite) neden bu kadar dikkatsiz? (Assange) kendisine bilgileri verenin Ruslar olmadığını da söyledi ifadelerini kullandı."

?ABD'deki başkanlık seçimleri öncesinde Podesta'nın e-postaları hacklenmişti. Podesta'nın yazışmaları, Wikileaks'te paylaşılmıştı.

Demokratlar ve istihbarat ajansları, Clinton'ın Cumhuriyetçi aday Donald Trump karşısında yenilgiye uğramasının sebebi olarak gösterdiği bu e-postaların WikiLeaks'e Rus hükümetinin desteklediği hackerlar tarafından verildiğini savunuyor.

CIA’in de aralarında olduğu istihbarat örgütlerinin yetkilileri, Rusya’nın siber saldırılar üzerinden Trump’ın başkan seçilmesine yardım ettiği konusunda 'oldukça emin’ olduklarını söylemişti. Buna inanmalarının sebeplerine ilişkin bir kanıt sunmayan istihbarat ajanslarının siber saldırı iddialarına ilişkin hazırladıkları raporu yarın Trump’a sunması bekleniyor.

 

 

 

İlgili Haberler

Dünya

İtalya'da köprü çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 39'a çıktı

Dünya

Eski danışmanı Trump'ın kendisini susturmaya çalıştığını iddia etti

Dünya

11 yaşındaki bir çocuk, ABD seçim sistemini hackledi

Dünya

14 yılda 6 bin mektubu dağıtmayan postacı açığa alındı

Dünya

İngiltere'de TL kalmadı

Dünya

Rus uzman: ABD'nin yaptırımları ciddi oranda artmaz, stratejik işbirliği sürer

Dünya

Kanadalı bira üreticisi firma esrar içeren bira üretecek

Dünya

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos: Bu karar ile yeni bir süreç başlıyor

Dünya

Meksika'da kadın milletvekili kaçırıldı

Dünya

Kabil'de Şii'lerin yaşadığı bölgeye saldırı: 48 ölü

Dünya

Ruhani: ABD tüm müzakere imkanını ortadan kaldırdı

Dünya

Hizbullah lideri Nasrallah: Her zamankinden güçlüyüz, zafer kutlamaları yakın