Atatürk Orman Çiftliği talanı Mansur Yavaş’a takıldı

Atatürk Orman Çiftliği talanı Mansur Yavaş’a takıldı

Atatürk Orman Çiftliği’ne ait arazilerin satışı için TOKİ’nin ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dahil olmasıyla ertelendi.

Atatürk Orman Çiftliği’ne ait araziler TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Arazilerin ihalesinin bugün gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Ancak, ihale öncesi TOKİ yaptığı açıklamayla bugün yapılacak olan ihaleyi ertelediğini duyurdu. Peki, TOKİ ihaleyi neden erteledi?

BELEDİYE İHALEYE GİRMEYE KARAR VERDİ

TOKİ, ihalenin ertelenmesine “yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanamadığı” gerekçesini gösterdi. Ancak, asıl neden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleye dahil olmasıydı.

Atatürk Orman Çiftliği talan ediliyor: ‘İhanetin ihalesi yapılamaz’

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin TOKİ’nin açtığı ihaleye “Tarımsal amaçla kiralaması” için girmesine karar verdi. Belediyenin kararının ardından TOKİ ihaleyi yapmadan erteledi.

TOKİ ŞARTNAMEYİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞACAK

Kulislerde, ihalenin verileceği şirketin önceden belirlendiği ancak belediyenin oyunu bozduğu, TOKİ’nin ihale şartnamesini değiştirmek için çalışma yapacağı ve belediyenin ihaleye girmesini engellemeye çabalayacağı konuşuluyor.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR