Çok Okunanlar

Mersin krizi çözüldü: Burhanettin Kocamaz DP'den aday oluyor

Bahçeli'den aday olamayan 'Burhanettin Kocamaz' açıklaması

Akşener'in 'ihanet' dediği Mersin skandalına isim verdi...

Danıştay'dan deprem yaratacak Kadir Topbaş kararı!

Vatandaşa bedelsiz verilen ürünler tanzimde ücretli satılmış...

İrlanda'da mahkeme kararına 'iç çamaşırlı' tepki

İrlanda'daki bir tecavüz olayında mahkemenin "dantelli tanga" gerekçesiyle verdiği beraat kadınları harekete geçirdi. Milletvekili Ruth Coppinger, geçen hafta Cork'taki Merkez Ceza Mahkemesinde "dantelli tanga" göstererek tepki koydu. Bunun üzerine İrlandalı kadınlar destek oldu. Sosyal medyada patlayan olay #BuRızasıOlmakDeğil başlığıyla yayılıyor.

İrlanda'daki bir tecavüz olayında mahkemenin verdiği karar kadınları harekete geçirdi. 

Cork kentindeki mahkemede 17 yaşındaki bir genç kıza tecavüz eden 27 yaşında adam, savunmasında genç kızın iç çamaşırını kanıt olarak kullandı.  Savunma sırasında avukat Elizabeth O'Connell, jüriye genç kızın dantelli tanga giymesinin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirterek olayda rıza olduğunu ileri sürdü.

Milletvekili Ruth Coppinger, geçen hafta Cork'taki Merkez Ceza Mahkemesinde "dantelli tanga" göstererek tepki koydu.

'DANTELLİ TANGA RIZASI OLDUĞU ANLAMINA GELİR'

O'Connell "Bu kanıt kızın sanığa ilgi duyduğu ve biriyle buluşup, onunla birlikte olmaya açık olduğu ihtimalini gösteriyor. Kızın nasıl giyindiğine bakın, üzerinde dantelli bir tanga vardı" ifadelerini kullandı.

8 ERKEK VE 4 KADINDAN OLUŞAN JÜRİ BERAAT KARARI VERDİ

Bunun üzerine 8 erkek ve 4 kadından oluşan mahkeme jürisi, genç kıza tecavüz ettiği iddiasını reddeden sanığın beraatine karar verdi.

Karar ülkede tepkilere yol açarken, Dublin Tecavüz Kriz Merkezi Başkanı Noeline Blackwell de bir kadının giyim şeklinin sekse davet olarak görülmesi kararının kendilerini şaşırtmadığını söyledi.

Sosyal medya kullanıcıları da duruma sessiz kalmadı. Twitter'da #ThisIsNotConsent hashtag'i altında toplanan kadınlar, iç çamaşırının biçiminin rıza göstergesi olmadığı ve aleyhte delil olarak kullanılamayacağını belirtti.

​KountessVonKink isimli kullanıcı da "Ne bu 1950'ler mi? Tanrı bilir benim hakkımda ne düşünürlerdi. Genellikle iç çamaşırı giymiyorum. Sanırım toplu tecavüz edilmeyi bekliyorum. Müvekkilinin savunmasında kızın iç çamaşırını kullanan avukat kim?" mesajını paylaştı.

Sosyal medya kullanıcısı bir kadın: Rıza göstermek dantelli iç çamaşırı giymekle olmaz yada herhangi bir kıyafetle de olmaz. Rıza açık ve net olmalıdır. Aksi taktirde bu seks suçudur!

Sosyal medya kullanıcısı bir başka kadın: Dün Dublin'de ki bir protesto esnasında, İrlandalı politikacı(Milletvekili) Ruth Coppinger, elindeki dantelli tanga iç çamaşırını İrlanda hükümetine gösterdi ve 'Tecavüz mitlerine' karşı durdu.

Sosyal medya kullanıcısı bir diğer kadın: Bu kabul edilemez!' İrlanda mahkemesi, tecavüz davasında genç kızın iç çamaşırını bahane ediyor.

İlgili Haberler

Dünya

İngiltere'de cinsiyet eğitimi protesto edildi

Dünya

Adalarını 2 günlüğüne 'kapatacaklar'

Dünya

Ünlü olmak için müşteriye çöpten yediriyorlar!

Dünya

Hemşireyi öpen denizci hayatını kaybetti

Dünya

Rusya'dan deprem yaratacak Suriye çıkışı!

Dünya

Kayak merkezinde facia: Çok sayıda kişi çığın altında kaldı

Dünya

İran'ın petrol ihracatı ABD yaptırımlarına karşın arttı

Dünya

16 eyalet Trump'a dava açtı!

Dünya

Moldova'ya artık kimlikle gidilecek

Dünya

Maduro: Bizden 30 milyar çalanlar 20 milyonluk çürümüş gıda öneriyorlar

Dünya

Otomotiv devi fabrikasını kapatma kararı aldı

Dünya

İdlib şehir merkezinde iki patlama: 15 ölü, 30 yaralı