AKP’yi telaşlandıran tablo…Yandaş gazete açıkladı!

AKP’yi telaşlandıran tablo…Yandaş gazete açıkladı!

Yandaş Türkiye gazetesi, 23 Haziran’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verip 31 Mart’ta tercihini değiştiren 430 bin civarında seçmen olduğunu yazdı.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, seçimlerin yenilenmesi kararı nedeniyle AKP yönetimi, sandığa gitmeyen, 24 Haziran’da AKP’ye verip de 31 Mart’ta başka bir partiye oy veren veya geçersiz oy kullanan seçmenlerle ilgili bir saha analizi yaptı.

23 Haziran’da yenilenecek seçimlerde görev alacaklara uyarı üstüne uyarı yapıldı. AKP kurmayları, sandık güvenliği, sandık başı işlemleri ve sahada yapılacak çalışmalar konusunda tüm İstanbul teşkilatını toplayarak eğitimden geçirdi.

‘SON 15 GÜN’ PLANI

AKP yönetimi, sahada yapılan tespitlerden sonra hazırladığı yol haritası ile özellikle 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy veren, 31 Mart’ta ise tercihini değiştiren veya sandığa gitmeyen 430 bin civarındaki seçmen üzerinde yoğunlaşmaya başladı. AKP yönetimi, kararsız seçmenin ve sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmen davranışının seçim tarihi yaklaştıkça değişeceğini, bu nedenle son 15 günde daha aktif bir kampanya yürütüleceğini dile getiriyor

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR