Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Leyla'yı, arama çalışmalarına 'seçim' arası

Ağrı'nın Bezirhane köyünde 15 Haziran'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla'yı arama çalışmaları, 9'uncu gününde de sabahın erken saatlerinde başlanırken yarın yapılacak seçimler nedeniyle çalışmalara bir gün ara verileceği açıklandı.

Arama çalışmaları kapsamında köydeki bazı evler savcılık talimatıyla aranırken, özel eğitimli kadavra köpeklerinin herhangi bir ize rastlamamasının Leyla'nın yaşadığı ihtimalini güçlendirdiği belirtildi. Yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi nedeniyle ara verileceği belirtilen Leyla'yı arama çalışmalarına Pazartesi günü yeniden başlanacağı ifade edildi.

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 3'ü erkek, 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı'nın ilk günü merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 25 hane, 300 nüfuslu Bezirhane köyüne gitti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir'in babasının evine geldi. Aydemir çifti içeri girerken, küçük Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamadı. Çevreyi dolaşan, yakınlarının evlerine bakan aile, tüm çabalara karşın Leyla'ya ulaşamayınca jandarmaya haber verildi. Bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Köy ve çevresi didik didik arandı, ancak küçük kıza ulaşılamadı. 15 Haziran'dan beri jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK'lar ve Gönüllüler tarafından oluşturan ekipler arama çalışması başlattı.

KENTTEKİ MOBESE KAYITLARI İNCELENDİ, 500 BİN FOTOĞRAFI DAĞITLDI

Leyla Aydemir'in kaybolması olayıyla ilgili kriz maması oluşturulurken, 5 bin fotoğrafı da çoğaltılarak il genelinde dağıtıldı. Çalışmalar kapsamında kent merkezi ve ilçelerdeki tüm Mobese kayıtları incelendi. Leyla Aydemir'in düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapıldı. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapıldı. Eğitimli köpekler ve havadan drone ile köy ve civarında arazi tarandı. Ancak tüm çabalara karşın Leyla Aydemir'in izine rastlanmadı.

'KADAVRA KÖPEKLERİNİN BULMAMASI SEVİNDİRİCİ'

Leyla Aydemir'i arama çalışmaları için köye Nevşehir ve Ankara'dan jandarmaya ait iki kadavra arama köpeği getirildi. Bugüne kadar birçok görevde yer alan kadavra arama köpekleri, 'Modül' ve 'Mavi' köyün içini, çevresini ve araziye koklayarak Leyla'yı arıyor. Her iki köpeğin günlerdir yaptığı aramalarda hiçbir şey bulamaması Aydemir'in ailesini sevindiriyor.

'9 GÜN, 9 YIL GİBİ GELDİ'

Binlerce kişi, köpek ve drone ile yapılan aramalara rağmen Leyla'nın bulunamamasının yaşadığı ihtimalini arttığını söyleyen dede Zeki Aydemir, "Allah herkesten razı olsun. Acımızı, acıları yapıp bizimle birlikte gece-gündüz demeden Leyla'yı aradılar. Küçük bir iz dahi bulamadık. Bu da onun hayatta olduğunu gösteriyor ve umutlarımızı artırıyor. Mavi gözlü Leyla'mı Allah'a emanet ettim. Baktığım her çocukta onu görüyorum. Böyle bir acı yok. Bulunmaması sevindirici olduğu kadar, üzücü de bir olay. Şu an nerede ne yapıyor? 'Yardıma muhtaç mı, acı mı çekiyor' diye düşünmekten kahrolduk. Kaybolduğu 9 gün bize 9 yıl gibi geldi" diye konuştu.

'ŞÜPHELİ EVLER ARANDI'

Bir köyün tamamen aranması için Bakanlar Kurulu Kararı gerektiğini, ancak şüpheli görülen evlerin savcılık izniyle arandığını sözlerine ekleyen dede Aydemir, şunları söyledi:

"Birçok ev, köpekler eşliğinde arandı. Köyün tüm arazisi, tarlalar, dere yatağı, hatta komşu köyler bile arandı. Özel ekipler bile torunumu bulamadı. Yetkililer, arama çalışmalarının bugün akşam saatlerine kadar devam edeceğini, Pazar günü seçim nedeniyle bir gün ara verilip, daha sonra kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Bu arada tekrar söylüyorum. Allah'ını seven, yüreğinde biraz merhamet varsa torunumun yerini bilen veya duyan varsa, lütfen en yakın karakola gidip bilgi versin. Asılsız ihbarlarda bunup, hem bizi, hem de güvenlik güçlerini yanıltmasınlar. Bu tarif edilemez çok acı bir olay."

İlgili Haberler

Güncel

Ünlü iş adamı Beşiktaş'ta öldürüldü

Güncel

'Hrant'ın komşuları Şişli'yi neden terk ediyor?'

Güncel

Almanya, Türk polisinin 'EGM Mobil' uygulamasına inceleme başlattı

Güncel

Adıyaman'da Atatürk heykeline saldıran kişinin Suriyeli olduğu iddiası yanlış çıktı

Güncel

Mısıroğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'a da 'Serseri ve Pez*venk' demişti!

Güncel

Sait Yılmaz | Gizli Bilimler ve Görünmeyen Dünya...

Güncel

Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi

Güncel

Yunanistan'dan çıplak gönderilen göçmenler anlattı: Demir çubukla dövdüler

Güncel

Canice öldürülen müzisyen Deniz Değer davasında karar

Güncel

Atatürk büstüne saldıran çarşaflı kadın hakkında karar çıktı

Güncel

15 yaşındaki çocuğa camide istismarda bulunan imam tahliye edildi

Güncel

80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına bırakıp gitti