Çok Okunanlar

Kızılay'a kayyum atanan Yıldırım'ın kardeşi: Bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız

Kılıçdaroğlu'ndan sokak çağrısı!

KPSS adayı: Yüzümü gösteremem, mezhep imamımız böyle diyor

'Gezicilerin başı kesilsin' diyen Erkan Tan'dan tepkilere 'portakal sıkacağı' ile yanıt

ABC Kritik | Çağlar Ezikoğlu | Cevap ver Fethullahçı Erkan Tan!

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kilis'te halka hitap etti. İnce Erdoğan için, "1071 Malazgirt Zaferi'nden bu yana bu topraklar böyle yalancı görmedi" dedi.

Kilis’te Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden İnce, sözlerine Suriyeli sorunuyla başladı. İnce, “Kilis’te; Kilisli mi çok, Suriyeli mi çok? Böyle bir devlet olur mu? Ben milletimizin izniyle cumhurbaşkanı seçildiğimde derhal Şam’a büyükelçi atayacağım. Suriyeli de memleketinde olmak ister. Suriye politikası sırf inat uğruna bu noktaya geldi. Ben meydanlarda fabrika diyorum, gelecek diyorum, gençlere iş-aş diyorum, tencereye et diyorum, tencereler bırak eti kuru fasulyeyi bile unuttu” dedi.

Ülkenin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu dile getiren İnce, “Doları 1,30’dan aldı, 4,75’e getirdi. Türkiye’nin yeni bir yüze ihtiyacı var. O da gelip meydanlarda Bay Muharrem diyor, millet de ona ‘bay bay Recep’ diyecek. Sen Menderes asılırken neredeydin diyor, tarih cahili! Ben 1964 doğumluyum. Menderes 1961’de asıldı, ben dünyada yoktum ki. Kendisi ‘tek parti döneminde ilkokula gittim’ diyor, tek parti dönemi 1950’de sona erdi, Erdoğan 1954 doğumlu. Erdoğan, ben senin kadar yetenekli değilim, doğmadan 3 sene önce Menderes’i hatırlayamıyorum” ifadelerini kullandı.

“BİR ŞARTLA FOTOĞRAF YOLLARIM”
Cami tartışmasına da değinen İnce, “Bana soruyor, ‘senin daha önceden camide çekilmiş fotoğrafın var mı?’ diyor. Erdoğan! Biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz, ibadet etmeye gidiyoruz. Arkadaşlara sordum hemen buldular, öğretmenlik yıllarımda da, milletvekiliyken de gazetecilerin çektiği, benim farkında olmadan çekilmiş fotoğraflar var. Ben yıllar önce camide gazetecilerin çektiği fotoğraflardan Erdoğan’a göndereceğim, söz. Ama ben de bir şey istiyorum, Erdoğan sen de üniversite yıllarından bir fotoğraf bana gönder.  Ben sana istediğin kadar üniversite arkadaşımla birlikte fotoğraf göndereyim sen de bana üniversite arkadaşlarınla fotoğraf gönder olur mu?” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ DEMOKRATİKLEŞTİRECEĞİZ”
Erdoğan’a televizyon çağrısını da yineleyen İnce, “At izi iti izinine karıştı. Herkes haddini bilecek. Hakim AKP milletvekili adayıyla esnaf ziyareti yapıyor, Kaymakam milletvekili adayının mikrofonunu tutuyor. Diyanet İşleri Başkanı kıraathane fetvası veriyor. Yazık yazık! Alet etmeyen dinimizi siyasete. Biz Müslümanlığı Erdoğan’dan sonra mı öğrendik? Erdoğan kim oluyor? Türkiye’yi demokratikleştireceğiz. Meydan meydan geziyorsun hani mahallelerde çocuklar vardır ya evin içinden bağırır. Gel dersin gelmez. Meydanlarda ben ustayım diyor, İnce de çırak diyor. Ya sen madem ustasın niye korkuyorsun? Cesaretin, bilgin mi yok niye gelmiyorsun karşıma?” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A ŞİİR KİTABI YANITI
Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren İnce, “30 sene önce benim bir şiir kitabımı almış eline. Bak bak ne yazmış diyor. Ben Erdoğan değilim. Sen Necip Fazıl’ın şiirlerini oku da yok erotikmiş, oymuş, buymuş. Sen ne anlarsın cahil adam. Senin önüne prompter koysunlar oradan oku. Ben parayla da satmadım o kitapları. Bu kitapları Yalova’da koydum bir de sandık koydum yanına. Alabilirsiniz ama sandığa para atın dedim. O paralarla da okula laboratuvar yaptırdım” dedi.

“KENDİNİ İMHA EDEN ROKET GİBİ”
Başbakan Binali Yıldırım’ın Tunceli’deki mitinginde ‘Tamam’ dediğini hatırlatan İnce, “Binali de tamam dedi. Zaten o da olmasa bu kampanya çekilmez. 24 Haziran’da başbakanlık gidecek. Adam kendini imha etmek için çalışma yapıyor. Kendini imha eden roket gibi” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Politika

CANLI | CHP lideri Kılıçdaroğlu DİSK ziyaretinde konuşuyor

Politika

12 Eylül cellatları 'Asmayalım da besleyelim mi?' diyerek Erdal Eren'i idama götürdü

Politika

İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu tahliye edildi

Politika

Erdoğan tren faciası sonrası talimat verdi

Politika

'FETÖ, The Independent'ı satın almak istemiş'

Politika

Selahattin Demirtaş: 3 AKP'li 1 HDP'liyi yargılıyor

Politika

Ankara'daki tren faciasında HDP adayı hayatını kaybetti

Politika

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi

Politika

'İş kazalarında en çok köylüler hayatını kaybetti'

Politika

AKP'nin torba teklifiyle kurumlar ticari işletmeye dönüştürülüyor

Politika

Yandaş Sabah yazarlarından Sözcü'ye destek: Yeter artık

Politika

Yılmaz Özdil, Erdoğan'a yazı kaleme aldı