unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

AK eşcinseller seferberlik ilan etti

Türkiye son günlerde terörle mücadele ederken, bir hamle de LGBTİ’lerden geldi. AK LGTBİ’nin başını çektiği imzacılar yayınladıkları bildiride diğer LGTBİ örgütlerini terörle işbirliği yapmakla suçladı. Bildiride yeni bir oluşum kurulacak derken “Türkiye de LGBTİ hareketi için kullanılacağını beyan ettikleri bağış, yurtiçi ve yurtdışı fonları gibi gelirleri, LGBTİ bireylere pozitif fayda olarak dönüştüreceklerine, üstü kapalı veya açık olarak terör örgütlerini destekleyen kişi ve kurumların propagandasını yaparak, hükümetleri devirmeye yönelik, kendi siyasi emellerini gerçekleştirmek için, LGBTİ bireylerini de kullanarak harcadılar' iddiası da yer aldı.

 AK LGBTİ Türkiye LGBTİ+ ve CHP Milletvekili Aday Adayı Öykü Özcan’ın imzacı olduğu “Tüm LGBTİ oluşumlarına davettir LGBTİ hareketi Türkiye'de yeniden şekilleniyor' başlıklı bildiride “Bugüne kadar kurulan LGBTİ örgütlerinden beklentimiz olan; Hak mücadelesi, insan hakları çalışmaları, eşitlik politikaları, hükümetler ile sonuç odaklı çalışmalar, LGBTİ bireylerinin sosyal haklara ulaşması, eğitim, sağlık, temsiliyet gibi daha birçok konuda öncülük etmeleri gerekliyken, var olan kimi LGBTİ örgütleri daha çok kendi içlerinde toplantılar yaparken, sadece kendi çevrelerindeki LGBTİ bireylerin faydalanabileceği etkinliklerde var olduklarını gördük' ifadeleri yer aldı.

“ARTIK DUR DİYORUZ'

Bildiride diğer LGBTİ örgütlerine yönelik şu iddialara yer verildi:

“Vatanını seven, içinde yaşadığımız ve gidecek başka hiçbir toprağı olmayan bizlerin, uzun yıllar miras kalmış adet ve törelerine bağlı biz yurttaşların, hassas noktalarını deşerek içini boşaltmaya, alay etmeye, nefret kusmaya kadar işi götüren ve LGBTİ Bireylerinin sözde hak ve özgürlüklerini aramaya yönelik oluşturulan, LGBTİ Bireyleri'ne karşı, homofobi ateşini küreklemekten başka bir yardımı olmayan kuruluşların, artık LGBTİ bireylerini temsil etmediğini ve LGBTİ bireylerinin kaderini, izinsiz yürüyüşler düzenleyerek, her LGBTİ bireyinin düşüncesini yok sayıp, sadece kendi kirli düşüncelerini tüm LGBTİ bireylerine ithaf etmesine, onları zan altında bırakmasına artık dur diyoruz!'

“DAVET EDİYORUZ'

“Şimdi bu var olan süreci durdurmak istiyor ve 'LGBTİ hareketi Türkiye'de yeniden şekilleniyor’ diyoruz' ifadelerinin yer aldığı bildiride “Tüm LGBTİ örgüt, platform, oluşum ve derneklerin temsilcilerini, sözcülerini, birlikte kuracağımız 'Türkiye Birleşmiş LGBTİ Birliği'isimli oluşuma davet ediyoruz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan LGBTİ bireyler olarak, yeni bir birlikteliğin müjdesini veriyoruz. Bu yeni birliktelikte, var olan tüm LGBTİ örgüt, dernek, oluşum ve platform temsilcilerinin tek çatı altında ortak karar vermesi yolunda, İnsan hakları çatısında, LGBTİ bireyleri hak mücadeleleri, hukuki yardım ihtiyaçları, eşitlik, şiddete karşı mücadele, tanınma, temsiliyet, anayasal çalışmalar, sosyal yardımlar, iş olanakları, eğitim gibi birçok konuda çalışma alanları oluşturmak amacıyla ellerimizi, birlikte taşın altına koymaya davet ediyoruz' denildi.

“KAPIMIZ AÇIK'

“Şimdi sıra sende, seni bekliyoruz' ifadelerinin yer aldığı bildiride şöyle denildi:      

“Birlikte yeni bir oluşumun temellerini atmak için bizler ile iletişime geçmenizi talep ediyoruz. Bu süreci gelin birlikte oluşturalım, birlikte büyütelim. Birlikte farklılıklarımızla yollarımızı çizelim, birlikte yürüyelim. Oluşumumuzun en belirgin özelliği olan çok renklilikle her bireye kapımız açık. Biz mücadelemizi LGBTİ bireylerinin hak mücadelesi olarak adlandırıyoruz. Bu mücadelede din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmiyoruz.'Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Güncel

Bir banka emekçisi daha yaşamını yitirdi: Satış baskısı, mobbing...

Güncel

THY uçağı İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı

Güncel

Kuş sürüsüne giren THY uçağı havada tur attı

Güncel

Kütahya'da silahlı çatışma: 2 yaralı

Güncel

Adnan Oktar'ın 13 saattir ifadesi alınıyor: Akıl sağlığım yerinde

Güncel

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Güncel

Çarşafla bir günde 22 teneke zeytinyağı çaldılar

Güncel

Akseki halkının mücadelesi devam ediyor: Mermer ocağı istemiyoruz

Güncel

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Güncel

Tokat'ta kaybolan kız çocuğunu arama çalışmalarına ara verildi

Güncel

İstanbul'da narkotik operasyonu

Güncel

TEM'de kaza: Trafik kilitlendi!