Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Gözaltına alınan akademisyenler kimdir?

'AKP'lilere vidanjör lazım'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, güvenlik zafiyeti tartışmalarına ilişkin, “Bu durumda IŞİD bunu yapmışken de güvenlik zafiyeti yoksa IŞİD ne yapacak, gelip Meclis’i mi ele geçirecek, IŞİD Anıtkabir’i havaya uçursun diye mi bekliyoruz. IŞİD gelecek başkanlık sarayı olarak ifade ettikleri yere IŞİD bayrağı mı çekecek, ne yapmasını bekliyoruz. Beş yaşında o bebeği babasının kucağında parçalanmış bedenini gördükten sonra bir başbakan güvenlik zafiyeti yok diyorsa memlekette başbakan zafiyeti, iktidar zafiyeti vardır' dedi.

Özel, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Meclis’te terör gündemli özel oturum istediklerini ifade eden Özel, “Biraz önce tüm gruplara bizzat ilettim. MYK toplantımızdan sonra. Genel Başkanımızın da bilgisi ve talimatlarıyla. Yarın CHP grup önerisi olarak Meclis’te terör gündemli ve özel gündemli bir oturum yapılmasını, bir genel görüşme açılmasını talep ediyoruz' dedi.

“İSTİFA ETMELERİ GEREKİYOR'

Bu işin bir siyasi sorumluluğu olduğunu ifade eden Özel, “Biz bu konuda hükümeti suçlamayacağız da kimi suçlayacağız. Bu konuda birlik beraberlik içinde olalım. Evet halkımızla birlikteyiz. Ama bu konuda hükümetle birlikte olunmasını kimse beklemesin. Bu işin sorumlusu hükümet. Bu işin sorumlusuyla birlikte olunmasını ona destek verilmesini değil, artık bu sorumlu hükümetin hesap vermesini ve sorumluluk makamındakilerin en üst makamdan başlayarak istifa etmeleri gerekiyor' diye konuştu.

“IŞİD NE YAPACAK, GELİP MECLİS’İ Mİ ELE GEÇİRECEK?'

“Başbakan zafiyet yok diyor ne diyorsunuz?' sorusuna da Özel, “Bu durumda IŞİD bunu yapmışken de güvenlik zafiyeti yoksa IŞİD ne yapacak, gelip Meclis’i mi ele geçirecek, IŞİD Anıtkabir’i havaya uçursun diye mi bekliyoruz. IŞİD gelecek başkanlık sarayı olarak ifade ettikleri yere IŞİD bayrağı mı çekecek, ne yapmasını bekliyoruz. Daha ne olsun. Atatürk Havalimanını adamlar neredeyse havaya uçurdular. Beş yaşında o bebeği babasının kucağında parçalanmış bedenini gördükten sonra bir başbakan güvenlik zafiyeti yok diyorsa memlekette başbakan zafiyeti, iktidar zafiyeti vardır' diye konuştu.

“PİŞKİNLİK'

“İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya sosyal medyadaki tepkilere ne diyorsunuz?' sorusuna da Özel, “Efkan Ala tarım ve köy hizmetleri bakanı olsa bu kadar ölüm civciv olsa insan olmasa tarım bakanlığından istifa eder. Bu kadar pişkinlik bu kadar yüzsüzlük bu kadar aymazlık gerçekten insan anlamakta güçlük çekiyor' yanıtını verdi.

“METİNER VE TAYYAR İÇİN SİYASET KURUMU SÖZCÜLERİ DEĞİL VİDANJÖRLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ'

“Mehmet Metiner ve Şamil Tayyar’ın açıklamalarına ne diyorsunuz?' sorusuna Özel, “Şamil Tayyar ile Mehmet Metiner siyasetin seviyesini düşürmüyorlar onlar bir çukurda siyaset yapıyorlar. Çukurda, çukurun da derinliklerinde bir foseptik çukurunda yaptıkları siyaset bu. Buna karşı bir şey söylemek yerine yapılacak iş bir vidanjör çağırmaktır. Bu pisliği alıp bu Meclis’ten gidip müsait bir yere boşaltmak lazım. Biz Mehmet Metiner ve Şamil Tayyar için siyaset kurumunu sözcüleri değil vidanjörleri göreve çağırıyoruz. Bu pisliği buradan tahliye etmek lazım' dedi.

İlgili Haberler

Güncel

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Güncel

Feribot seferleri iptal edildi

Güncel

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada 11 tutuklama

Güncel

Tanıtım toplantısına giden AKP'lilerin aracı takla attı

Güncel

Manisa'da 21 asker zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Güncel

Erdoğan ve Trump telefonda görüştü

Güncel

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Güncel

Aday tanıtım toplantısına giden AKP'liler kaza yaptı: Çok sayıda yaralı!

Güncel

Gözaltına alınan akademisyenler hakkında flaş gelişme

Güncel

Seni de o manşetleri de unutmadık Ahmet Kaya...

Güncel

Ziya Selçuk, Andımız sorusuna böyle cevap verdi

Güncel

ABD'den sınır dışı edilen FETÖ'cü Türkiye'ye getirildi