unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cihatçılar Suriye Ordusu'na tosladı!

El Alem televizyonunun haberine göre Suriye ordusu ve müttefiklerinin kuşatmasını kırmak için dört gün önce Halep’in güney ve batı bölgelerinde büyük bir saldırı başlatan Fetih Ordusu, öngördüğü hedefi gerçekleştirmekte başarısız oldu.

Habere göre Suriye ordusu ve müttefikleri, Fetih Ordusu’nun saldırının ilk iki gününde ele geçirdiği bazı bölgeleri geri aldı.

Suriye ordusu ve müttefiklerinin karşı saldırısı sonucu ağır kayıplar veren Fetih Ordusu militanlarının Halep’in güneyindeki el-Huveyz köyünden çekildikleri 1070 konutları bölgesindeki çatışmaların ise devam ettiği bildirildi.

El Alem’e demeç veren Suriyeli bir komutan, “terörist gruplar, ileri hatlarda kazdıkları tünellerle gerçekleştirdikleri bombalı saldırılar yoluyla Ramusa’ya ulaşmaya çalıştılar; ancak bunda başarılı olamadılar. Suriye ordusu bu saldırıyı püskürttü ve çok sayıda terörist öldürüldü. Şu an buradaki durum sakin ve yol da ulaşıma açıldı' dedi.

El Alem’e konuşan Suriyeli vatandaşlar da Ramusa’dan geçen Halep-Nubbul yolunun açık olduğunu söyledi.

Türkiye, katar ve Suudi Arabistan destekli onlarca silahlı grubun oluşturduğu Fetih Ordusu’nun Ramusa-Halep yolunu kapatmak için başlattığı saldırının başarılı olması halinde Suriye ordusunun stratejik bir yenilgi alacağını belirten el-Alem muhabiri, “silahlı gruplar sosyal medyada zafer kazandıklarını söylüyorlar; ancak bu son savaştan zaferle çıkan Suriye ordusu ve müttefikleri oldu; çünkü şu an Ramusa yolu tam olarak güvenlik altında' dedi.

Öte yandan Sputnik haber ajansı da Suriye ordusu ve müttefiklerinin Çarşamba günü Halep’in güneybatısında başlattığı karşı saldırı ile silahlı gruplar tarafından ele geçirilen Ramusa civarındaki Menaşir Munyan, Tel Cemiyat bölgelerini yeniden kontrol altına aldığını bildirdi.

Bazı bölgelerdeki şiddetli çatışmaların devam ettiği belirtilirken Rus ve Suriye uçaklarının da silahlı grupların işgali altındaki el-Amiriye ve Tel Mahrukat bölgelerini bombaladığı bildirildi.

Suriye ordusu, geçtiğimiz ayın sonlarında Halep’in doğu bölgelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarla Halep içerisindeki silahlı grupların yardım yollarını kesmiş ve bu grupları kuşatma altına almıştı.

Silahlı grupların temsilcilerinin 30 Temmuz’da Türkiye’de yaptıkları toplantı sonrasında Halep kuşatmasını kırmak için büyük bir saldırı başlatma kararı aldığı bildirilmişti.

Kaynak: YDHÇok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Dünya

Kerkük'te 4 ayrı yerde ses bombası patladı: Çok sayıda yaralı var

Dünya

Fua ve Kefraya'dan 7 bin sivil tahliye edildi

Dünya

ABD Merkez Bankası 'Bej Kitap' raporunu yayımladı

Dünya

İngiltere: Zorluklara rağmen İran'la iş yapmayı sürdüreceğiz

Dünya

Suriye ordusu Hama'da IŞİD'e ait silah deposu ele geçirdi

Dünya

BM'den OHAL açıklaması

Dünya

Trump iddialı: Hiçbir başkan...

Dünya

Suriye'den Rus yapımı MS-21 uçaklarını almak için hamle

Dünya

İsrail Gazze'ye operasyona hazırlanıyor

Dünya

Süveyş Kanalı'nda 5 gemi çarpıştı

Dünya

Fransa Milli Takımı hakkında ırkçı polemik

Dünya

İngiltere: AB'den çıkmak için yeterli vaktimiz var