Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Süleyman Soylu tazminat ödeyecek!

'Cumhurbaşkanı “yönetmeliği kenara koyun' derse olacağı budur'

Yasin Durak ÖYP kapsamında Ankara Üniversitesi’nde görevliyken “Bu Suça Ortak Olmayacağız' başlıklı bildiriye imza attığı için Niğde Üniversitesi tarafından geri çağrılmıştı. Üniversiteye çağrılmasının ardından sistematik bir mobbing uygulamasına maruz kalan akademisyenin en temel personel haklarından mahrum bırakıldığı belirtiliyor. Göreve başlamasının üzerinden dört ay geçmesine rağmen kendisine personel kimlik kartının dahi verilmediğini belirten Durak, yazdığı dilekçelerin bilinçli bir şekilde işleme konmadığını, araştırma ve yıllık izin taleplerinin de geri çevrildiğini ifade etti.

Üniversite yönetiminin Durak’a yönelik bu keyfi ve hukuksuz uygulamalarına bir dizi idari ve cezai soruşturma süreci eşlik etti. Son olarak, Durak’ın Birgün gazetesinde yayınlanan “Ejderhaya Meydan Okumadan Kahraman Olunmaz' yazısının hemen ardından açılan soruşturmada komisyon Durak’a önce uyarı cezası verdi, ardından da “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği sabit olduğu' iddiasıyla kendi öğretim görevlisi hakkında adli kovuşturma talebinde bulundu.

Konuyla ilgili soL’a konuşan Yasin Durak, kendilerini Saray’a ispat etmek isteyen yobaz yöneticiler tarafından hedef tahtasına konulduğunu ancak bu tür baskılardan korkmadığını ve yılmayacağını dile getirdi. Durak’ın açıklaması şu şekilde:

“Üniversite yönetiminin hakkımda çıkardığı karara hiç şaşırmıyorum. Zaten varlık kategorisi olarak bile eline aldığı mühürden ve oturduğu makamdan başka bir karşılığı olmayan, yardakçılığı fazilet, yobazlığı ahlak sanan yaratıklar bunlar. Dilekçeleri işleme koymuyor, torpille, kayırıcılıkla, dalkavuklukla iş görüyorlar. Yobazlığın iktidarında kamuda böylesi bir yozlaşma olmasına şaşmamak gerekir elbette. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı çıkıp “yönetmeliği kenara koyun' derse olacağı budur. Aydın düşmanlığı iliklerine işlemiş faşistler her türlü hukuksuzluğu kendilerinde hak görüyorlar. Şu an aralarında popülerlik kazanan en küçük hesap ise kendilerini saraya ispat etmek. İşin özü sağcı idareciler, çoğunlukla da geçmişte Fethullah’la ilişkisi olanlar, bugün kendilerini aklamak için solculara saldırıyorlar. İmzacı akademisyenler ise en açık hedef. Yaftalamalar, yalnızlaştırmalar, bürokratik baskılar, deli saçması soruşturmalar, uzaklaştırmalar, işten atmalar, hapse atmalar derken her türlü yıldırma operasyonunun nesnesi olduk. Buzdağının görünmeyen kısmında ise tehditler, faşistlerin tacizleri ve günaşırı linç edilme tehlikesiyle işe gidip gelmek var. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, memleketin her köşesinde en okunaklı çehremizle barışı ve eşitliği savunmaya devam edeceğiz! Korkarsak yüreğimiz kurusun! Çünkü onların tek başa çıkamadığı şey cesaretimizdir!'

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'da Sarı Yelek eylemi

Güncel

İşkenceye maruz kalan papağandan iyi haber

Güncel

Keşan'da okullar yarın tatil

Güncel

BUDO seferleri iptal edildi

Güncel

Beşiktaş formasını çiğneyen din öğretmeni istifa etti

Güncel

İstanbul Havalimanı'na taşınma kararı ertelendi

Güncel

Şule Çet davasında flaş gelişme!

Güncel

Kızılay'a atanan kayyum iptal edildi

Güncel

Bu resme bakmak kalp durdurdu

Güncel

Meteoroloji uyardı, Bodrum teyakkuza geçti

Güncel

Ülkeye kaçak yollarla sokulan hayvanlar ihale ile satılamayacak

Güncel

Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu