unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Havacıların imamı' Adil Öksüz'ün izi bulundu' iddiası

Ankara’da cuntacıların merkez olarak kullandıkları Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz’da gözaltına alınan ve "FETÖ"nün 'hava kuvvetleri imamı’ olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün Sakarya Akyazı’da izine rastalanıldığı ileri sürüldü. 

Habertürk'ten Gürkan Akkuş'un haberine göre, Öksüz’ün 2 bin metre rakımlı Akyazı’daki Acella Yaylası’nda cep telefonu sinyaline ulaşıldı. Öksüz, tüm Türkiye’de ve yaylalarda da aranıyor.

Son olarak Akyazı’da izine rastlanan ve kullandığı “SIR' plakalı aracı tutuklanan kayınpederi Cevat Yıldırım’ın evinin garajında bulunan Adil Öksüz, güvenlik güçleri tarafından bu bölgede aranıyor. Akyazı çevresi, yaylalar ablukaya alınmış durumda. Öksüz’ün firarından sonra bölgede 33 farklı adres, 15 yayla ve 124 yayla evinde arama yapılırken, 839 kişi ile mülakat yapıldı. Akyazı’nın tüm giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında da Adil Öksüz hareketliliği yaşanırken, birçok bölgede arama çalışları devam ediyor. Öksüz’ün arandığı yerlerden biri de Acella Yaylası.

Güvenlik güçleri araçla ulaşımın zor olduğu Acella Yaylası ve çevresinde aramalarını yoğunlaştırırken, Öksüz’ün kullandığı bir cep telefonu numarasının sinyalinin yaklaşık 10 gün önce bu bölgede tespit edildiği ortaya çıktı. Yaylada baskına uğrayan Kuran kursunun imamı da yaptığı açıklamada, “Jandarma buraya 3 kez geldi. Ben her defasında burada yok dememe rağmen 'Cep telefonu sinyali bu bölgeden geldi, biz de arıyoruz’ diye cevap verdiler' diye konuştu. Dağlık alandaki birçok yayla ile köyün giriş ve çıkışları güvenlik güçleri tarafından kontrol altında tutulurken, Akyazı’dan yaylalar bölgesine gidişlerde de polis, kimlik kontrolü yapıyor.

15 TEMMUZ ÖNCESİ BOŞALTILDI

15 Temmuz sonrası kapatılan Erimez Öğrenci Yurdu'nun, Adil Öksüz’ün ilçede sıkça uğradığı yerlerden birisi olduğu, örgütün bölgedeki toplantılarının bazılarının bu yurtta gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Yurdun 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün önce boşaltıldığı belirtiliyor.

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da fabrikada patlama!

Güncel

Eski 'kedicik'ten canlı yayında flaş itiraflar

Güncel

'Kedicikler' gözaltındayken bakın ne talep etti!

Güncel

AKP'li patrondan maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Güncel

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına operasyon: 35 tutuklama

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım