Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

‘Poşet'ten rant ve yağma çıktı

Hürriyet, Selvi ve Fehmi Koru sürmanşetiyle teslim bayrağını çekti!

İktidara geldikten sonra tüm medyaya adım adım havuz medyasına çeviren AKP iktidarı, merkez medyada yandaşlarştıramadığı son grup olan Doğan Grubu'nu da 1 Kasım seçimlerinin ardından havuz medyasının hizasına çekmeyi başardı. 'Yeni Türkiye' adı verilen bu yeni istibdat rejimine daha fazla direnemeyen Hürriyet, 'Yeni Hürriyet' kadrosunu yapmak için kolları hızlı sıvadı. 

Hürriyet gazetesi, bugünkü sürmanşetinde 15 yıldır çalıştığı ve uzun dönem Ankara temsilciliğini üstlendiği Yeni Şafak'tan ayrılan Abdülkadir Selvi'nin gazeteye transfer anonsu ve Habertürk'teki yazılarına son verilen Fehmi Koru söyleşisi ile çıktı.

Selvi'nin Doğan Medya Grubu'na transferini "Usta gazeteci Hürriyet'te" başlığıyla duyuran Hürriyet'in haberinde "Ankara kulislerinin nabzını tutan usta gazeteci Abdülkadir Selvi bundan böyle köşe yazılarıyla Hürriyet'te yer alacak" ifadelerine yer verildi. Selvi, Hürriyet'teki ilk köşe yazısını yarın (4 Nisan Pazartesi) kaleme alacak.

FEHMİ KORU İLE 17-25 ARALIK RÖPORTAJI

Gazetenin bugünkü sürmanşetinde 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası Star gazetesinden Habertürk'e transfer olan, ancak Ocak 2016'da yazılarına son verilen Fehmi Koru ile Çınar Oskay'ın yaptığı bir söyleşiye de verildi. Koru, söyleşide 17 Aralık sürecinde Fethullah Gülen ile Cumhubaşkanı Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül arasındaki mektup trafiğinin perde arkasını anlattı.

Hürriyet'in bugünkü birinci sayfası şöyle:

hr.jpg

Abdülkadir Selvi kimdir?

1964 yılında Sivas Yıldızeli'nde doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü'nde tamamladı. Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştıktan sonra HBB TV'de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı.

TGRT'de Ankara Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001- 2011 tarihleri arasında Yeni Şafak Gazetesi'nde haber müdürü olarak görev yaptı. 2011'den 2016 Nisan ayına kadar Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttü. 3 Nisan 2016'da Doğan Medya Grubu'na transfer olarak Hürriyet gazetesinin yazar kadrosuna dahil oldu. Erhan Seven ile birlikte kaleme aldığı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatan 'İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına: Alperen' ve 'Ateşten Yıllar: Siyasette Said Nursi Tartışması' adlı kitapların yazarı olan Abdülkadir Selvi, evli ve 3 çocuk babası. 

İlgili Haberler

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Medya

Deniz Zeyrek'in yeni adresi belli oldu

Medya

Jet Sosyete dizisinde olay sansür

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam