darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Alperenlerin reisi gasp, çek-senet tahsilatı ve işkenceden gözaltına alınmış!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selin Sayek Böke’nin LGBTİ'leri tehdit eden Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican için mafyavari çete açıklaması sonrası Mican’ın 2005 yılında iş adamına 8 gün boyunca işkence yapmaktan gözaltına alındığı ortaya çıktı.

1 Haziran 2005'te medyada yer alan haberde, Mican'ın Kurtlar Vadisi dizindeki 'Polat' karakterine özenip iş adamına 8 gün boyunca işkence yaptığı iddiası ve olayı Hacıbey Temurtaş'ın ortaya çıkardığı yazılmıştı. Basında çıkan haberde, çete üyelerinin Hacıbey Temurtaş'ı arayarak 2 milyon dolar fidye istediği ancak fidyeyi alamayınca Zübeyir Temurtaş'a zorla 265 milyarlık senet imzalattığı yer alıyor.

Polis, gelen şikâyete göre Mican'ı 10 gün boyunca takibe almış, en son olarak Temurtaş ailesinden fidye isteyen 5 kişi ve yardım yataklık yaptığı iddia edilen 7 kişi gözaltına alınmıştı. Habere göre, gözaltına alınan kişilerle birlikte 4 ruhsatsız ve bir kurusıkı tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirilmişti. Sabah'ta 1 Haziran 2005'te “Kurtlar Vadisi 'örnek' oldu' başlığıyla yayımlanan haberin metni şöyle:

Bayrampaşa’daki işyerinden silah zoruyla kaçırdıkları Zübeyir Temurtaş’a 8 gün boyunca korkunç işkenceler yapan ve ailesinden fidye isteyen 5 çete üyesi, kendilerine yardım ve yataklık yapan 7 kişiyle birlikte yakalandı. Zübeyir Temurtaş’ın ağabeyi Hacıbey Temurtaş’ın şikâyeti üzerine harekete geçen İstanbul Asayiş Şube Gasp Büro ekipleri, çete üylerini 10 gün takibe aldı. Temurtaş’ın rehin tutulduğu evi de belirleyen polis, Hacıbey Temurtaş’tan çete üyeleriyle anlaşmasını istedi.

ÇETE LİDERİNİN LAKABI 'POLAT’

“Polat' lakaplı çete lideri Kürşat Mican (23) 27 Mayıs günü fidyeyi almak için geldiği Bahçelievler’de polis tarafından yakalandı. Rehin işadamını kurtaran polis, aynı gün Fatih, Bahçelievler, Zeytinburnu ve Üsküdar’da eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda, 5 çete üyesiyle kendilerine yardım ve yataklık yapan 7 kişiyi gözaltına aldı. Çete üyeleriyle birlikte 4 ruhsatsız ve bir kurusıkı tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi.

İlgili Haberler

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!